borderlNDS

Cate Blanchett, Borderlands filminin başrolünde yer alabilir

Cate Blanchett, Borderlands Filminin Başrolünde Yer Alabilir

Popüler oyun serisinden uyarlanacak Borderlands filminde başrol olan Lilith karakteri için Cate Blanchett’in adı geçmeye başladı. Gearbox, sosyal medya hesabından Blanchett’in Lilith rolü için Lionsgate ile görüştüğünü doğrular nitelikte bir paylaşım yaptı.

Borderlands film uyarlamasında Lilith karakterini Cate Blanchett’in oynayacağı ile ilgili söylentiler bir süre önce ortaya atılmıştı. Filmin yapımcısı Lionsgate, dedikodular hakkında yorum yapmayı reddetse de Borderlands oyunlarının geliştiricisi Gearbox, yıldız oyuncunun filmin kadrosuna katılabileceğinin sinyallerini verdi.

Gearbox’ın Twitter hesabı, Borderlands filmi için Cate Blanchett’ın Lionsgate ile görüşme aşamasında olduğunu öne süren bir haber paylaştı. Gearbox CEO’su Randy Pitchford ve Take-Two başkanı Strauss Zelnick’in filmin baş yapımcıları olduğu düşünüldüğünde, yapılan paylaşım Cate Blanchett’in Lionsgate ile görüştüğünü doğruluyor olabilir.

Gearbox, Cate Blanchett’ın haberini paylaştığı gönderisine, “Bu haberler için inanılmaz heyecanlıyız! Borderlands inanılmaz bir film olmak için şekilleniyor!” notunu düştü. Eğer Cate Blanchett filmde rol alırsa, ilk kez bir video oyunu uyarlamasında oynamış olacak.

svg%3E

Borderlands filminin konusu ne olacak?

Borderlands, Pandora isimli yeşil alanların yok olduğu, tam anlamıyla çölleşmiş ve zengin mineral kaynakları nedeniyle kolonileştirilmiş olan bir gezegeni mercek altına alıyor. Filmde rol alması halinde Cate Blanchett, inanılmaz güçlere sahip bir grup kadının yer aldığı Siren sınıfının üyelerinden Lilith’i canlandıracak.

Filmi, 2002 yapımı Cabin Fever filmiyle sinemaya adım atan ve Hostel serisiyle dünya çapında üne kavuşan, Cate Blanchett’la House with a Clock in its Walls filminde birlikte çalışan Eli Roth yönetecek. Emmy ödüllü Chernobyl dizisinin senaristi Craig Mazin ise filmin senaryosuna son şeklini verecek.

Filmlerinde şiddet ve işkence sahnelerine fazlaca yer vermesiyle bilinen Eli Roth’un nasıl bir uyarlamaya imza atacağı merak konusu. Önümüzdeki dönemlerde Cate Blanchett’ın filmde yer alıp almayacağını hep birlikte göreceğiz. Filmle ilgili yeni gelişmeleri ise sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.