Breaking Bad’in en düşük IMDb’li bölümü: Fly

0471140F 477D 4E2F A4B9 4236D2193AB6

Birçoğumuzun bildiği üzere IMDB’de en yüksek puana sahip dizi Breaking Bad. Hatta çoğu kişinin favori dizisi olmayı da başarmıştır. 2008-2013 yıllarında yayın hayatına devam eden dizinin başrollerinde Bryan Cranston, Aaron Paul gibi isimler bulunuyordu.

Breaking Bad

62 bölümden oluşan dizinin en düşük IMDB puanına sahip bölümü ise 3. sezon 10. bölümü Fly’dır. Bölüm 7.8 IMDb puanına sahip olarak diğer bölümlerin gerisinde kalıyor. Sinekli bölüm dersem herkes hangi bölümden bahsettiğimi anlamıştır bile. Peki bu bölümde ne anlatılıyordu?

Aslında Fly bölümü bir bottle episode‘dur. Yani bunu şöyle açıklayabiliriz: Diziler her bölüme büyük bir bütçe ayırdığı için bazı bölümlerde bütçe sıkıntısı çekiyor ve çok fazla olayın işlenmediği, tek bir mekânda geçen bölümler yazılıyor. Fly da bunlardan biri.

Bölüm boyunca Walter White’ın bir sinek peşinde koşturmasını izliyoruz. Daha sonrasında Jesse de ona eşlik ediyor ve tüm bölüm böyle geçiyor. Hâl böyle olunca Walt’un kötüye giden psikolojisine odaklanılmış. Jane’in ölümüne izin verdiği için pişmanlık yaşamaya devam eden bir Walt izliyoruz ama bölümün adından da anlaşıldığı gibi temel konusu sinek. Bölüm sonunda sineği yakaladıklarında hepimiz rahatlamışızdır herhalde.

Breaking Bad

Bazıları Walter karakterinin gelişimi için çok iyi bir bölüm olduğunu söylese de beğenmeyen kişi sayısı da bir o kadar fazla. Benim fikrime gelecek olursak ben beğenenlerdenim. 45 dakika boyunca sadece iki ana karakter olan Walt ve Jesse’nin aralarındaki diyalogları izlemekten keyif almıştım. Bazen dizilerde bu tarz bölümlerin diziye daha gerçekçilik kattığını ve gerekli olduğunu düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz bölüm hakkında? Sizce de en kötü Breaking Bad bölümü mü?

Total
0
Shares
Önceki
After Life

After Life 2. sezon inceleme

Sonraki
jokerr
mm

Joker’in kamera arkası yayımlandı