After Life

After Life 2. sezon inceleme

Netflix'in sevilen dizisi After Life geçtiğimiz günlerde yayımlandı

İlk bölümü 8 Mart 2019 tarihinde yayımlanan bu İngiliz kara mizah dizisinin yapımcılığını ve yönetmenliğini Ricky Gervais üstleniyor. Ricky Gervais aynı zamanda dizinin başrolünde de bulunuyor.

After Life 1. sezon konusu

İlk sezonunda çok sevdiği karısının kanser yüzünden ölmesi sonucunda ağır bir depresyon yaşayan Tony’nin hikayesini izledik. Yaşadığı her günü bonus bir gün sayan Tony’nin intihar etmesini engelleyen tek şey ise eşi Lisa ve kendisinin köpeğidir. Her günü bonus bir gün saydığı için kimsenin ne hissettiğini ve düşündüğünü umursamayan Tony herkese karşı oldukça agresif davranıyor, buna da kendini savunma mekanizması olarak adlandırdığı öfke problemleri sebep oluyor. Günlerini çalıştığı yerel bir gazete olan Tambury Gazetesi’nde çalışarak, bakım evinde kalan babasını ziyaret edip oradaki hemşireyle sohbet ederek, eşi Lisa’nın mezarını ziyaret edip orada tanıştığı yaşlı dul bir kadın olan Anne ile konuşarak, eve geldiğinde ise sarhoş olup daha önce çekilmiş Lisa ve kendisine ait olan videoları izleyerek geçiriyor.

after life ikinci sezon

After Life 2. sezon inceleme

İlk sezonda hayatının her döneminde dobra olan Tony’yi bir de öfkeli izlemek oldukça eğlenceli ve düşündürücüydü.

İkinci sezonda ise ilk sezonun sonunda verdiği kararla artık daha iyi bir insan olan ve intiharı düşünmeyen Tony’yi izlemek de en az ilk sezonu izlemek kadar eğlenceliydi. Üstelik bence bu sezon ilk sezondan çok daha duygusaldı. Belki de hâlâ eve geldiğinde yaptığı tek şey sarhoş olup Lisa’nın ölmeden önce kendisine bıraktığı ve beraber çektikleri videoları izleyen Tony’nin öfkesi geri çekilince arkasındaki hüznü görmek daha kolay oldu. Normalde kolay kolay film ve dizilerden etkilenmeyen benim için bile Tony’nin eşinden bahsettiği her sahnede duygulanmadan durmak elde değildi.

Hâlâ gazetede çalışmaya devam eden, babasını ziyaret eden ve Lisa’nın mezarının önünde Anne ile sohbet eden Tony artık ‘zen’ bir insan olmaya çalışıyor. Bu yüzden de eşiyle ayrılmanın eşiğinde olan kayınbiraderi Matt’e bu süreci atlatmasında yardımcı olmaya çalışıyor. Hatta kapanma eşiğinde olan gazeteyi de Sandy’nin çalışmayı sevdiği tek iş yeri olduğu için kurtarmaya çalışıyor ama bunları yaparken de tamamen değişmiş bir Tony izlemiyoruz. Tony bildiğimiz gibi hâlâ fazlasıyla dobra.

Kişisel olarak Ricky Gervais benim çok sevdiğim bir komedyen aynı zamanda da aktör. After Life da çok sevdiğim bir show, her iki sezonunu da tek oturuşta bitirdim. Bu sezon da zekice şakalarla dolu bir sezondu, senaryosu ve oyunculuklar ise her zamanki gibi çok güzeldi. Bölümlerin kısa oluşu ve her sezonun 6 bölümden oluşması izleme kolaylığı sağlıyor. Sezon bittiğinde ise “Keşke en azından diğer Netflix dizileri gibi 8-10 bölümden oluşsaydı.” demekten kendinizi alamıyorsunuz. Eğer kara mizahtan hoşlanıyorsanız, Gervais’in tarzına biraz hakimseniz ve izlemekten zevk alıyorsanız bu dizi tam size göre.

After Life 3. sezon olacak mı?

Dizinin üçüncü sezonun olup olmayacağı ile ilgili henüz Netflix ya da Ricky Gervais tarafından bir açıklama yapılmadı. Netflix dizilerinin yeni sezon onayını genelde yayımlanan sezondan ortalama bir ay sonra haber veriliyor. Mesela ilk sezonu 8 Mart’ta yayımlanan dizinin ikinci sezon onayı 3 Nisan tarihinde verilmiş. Buradan çıkardığımız sonuç ise eğer yeni sezon onayının haber verilirse bunun Mayıs ayının ortası ve sonlarına doğru olacağı yönünde.

İkinci sezon fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemizdeki diğer After Life yazılarına ise aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/?s=after+life

Siz After Life’ın ikinci sezonunu izlediniz mi? İzlediyseniz düşünceleriniz neler?

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.