The Crown

Birleşik Kralık, Netflix’i The Crown için uyardı

Netflix’in, II. Elizabeth’in taht yıllarına odaklandığı The Crown dizisinin 4. sezonu, geçtiğimiz günlerde Netflix kütüphnaesindeki yerini almıştı. Dizi, yayımlandığı günden itibaren Netflix Türkiye’nin Top 10 listesindeki yerini koruyor.

2016 yılından beri izleyici karşısına çıkan dizi, Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasını konu ediniyor. Dizinin geçtiğimiz günlerde yayımlanan 4. sezonunda ise Prenses Diana diziye dahil oldu. Emma Corin tarafından canlandırılan karakter, 1997 yılında ölmüş olmasına rağmen hâlâ konuşuluyor. Üstelik ölümü de hâlâ gündemden düşmüyor. Bu yüzden de dizinin 4. sezonuna dahil olması ve anlatılan hikâyeler, Birleşik Krallık tarafından uyarılmasına sebep oldu.

The Crown

Kültür Sekreteri Oliver Dowden, Netflix’i The Crown için uyardı

Yaptığı bir röportajda Oliver Dowden, dizide yaşananların “kurgu” olarak adlandırılması için Netflix’i şu sözlerle uyardı:

“Bu, diğer TV yapımlarında olduğu gibi çok güzel hazırlanmış bir kurgu çalışması. Netflix, başlangıçta çok net olmalı. Bu olmadan, bu olayları yaşamayan bir izleyicinin gerçekle kurguyu karıştırmasından korkuyorum.”

Dowden’ın, Netflix’e her bölümün başına bir etiket eklenmesi için resmi bir talep yazması bekleniyor. Bu da dizinin kurgusal olduğunu açıkça belirten bir hareket. Dowden’ın talepleri, dizinin İngiliz monarşisi imajına kalıcı zarar vereceğinden endişe ediyor.

Yeni gelişemeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.