biohackers

Biohackers oyuncuları ve kadrosu

20 Ağustos 2020’de Netflix’te yayımlanmaya başlayan Biohackers dizisi, kısa sürede Türkiye’de büyük beğeni topladı. Toplam 6 bölümden oluşan ilk sezonu ile yayımlandığı günden bu yana Netflix Top 10 listesinden düşmeyen Alman yapımı dizi, tekno dram olarak kategorize edilmekte. Dizide genç bir tıp öğrencisinin, öğretmeninin geçmiş mesleki günahlarıyla yüzleşmesini konu alınıyor.

Biohackers oyuncu kadrosu

Luna Wedler / Mia Akerlund

biohackers

Dizide Luna Wedler tarafından canlandırılan Mia Akerlund karakteri, erkek kardeşinin gizemli ölümünü aydınlatmayı amaçlamaktadır. Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Freiburg Üniversitesi’ne gider ve burada kardeşinin ölümüyle bağlantısı olan yıldız öğretim görevlisi Prof. Tanja Lorenz’ı ifşa etmek için onun güvenini kazanmaya çalışır. Bunun için ise Lorenz’in asistanlığını yapan Jasper’e yakınlaşarak biyolojik hack dünyasına ilk adımını atar.

Jessica Schwarz / Prof. Tanja Lorenz

biohackers

Freiburg Üniversitesi’nin ünlü biyologu Lorenz, biyolojik hack dünyasında adından oldukça söz ettiren biridir. Fakat başarılı projelerinin yanı sıra gizli tutuğu, insanlığın kaderini değiştirecek bir projeyi de yürütmekte: hastalıksız doğan çocuklar. Ancak uzun süre önce başarısız olarak sonuçlandığını düşündüğü projenin yaşayan tek kanıtı olan Mia ile karşı karşıya gelir.

Adrian Julius Tillmann / Jasper

biohackers

Freiburg Üniversitesi’nin öğrencilerinden biri olan Jasper, aynı zamanda Prof. Tanja Lorenz’in asistanlığını da yapmaktadır. Her ne kadar Loren için çalışmak istemese de bunu kendi iyiliği için yapmak zorundadır.

Thomas Prenn / Niklas

biohackers

Jasper’in ev arkadaşı olan Niklas, diğer karakterlerden farklı olarak sosyoloji okumaktadır. Mia’nın kardeşinin gizemli ölümünün aydınlatılması için Mia’ya oldukça destek verir.

Caro Cult / Lotta

biohackers

Caro Cult, Mia’nın ev arkadaşlarından biri olan Lotta karakterini canlandırıyor. Dizide Mia ile olan fiziksel benzerlikleriyle dikkat çeken Lotta’nın bu sayede Mia’ya oldukça yardımı dokunuyor.

Jing Xiang / Chen-Lu

Jing Xiang, dizide Mia’nın ev arkadaşı olarak kaşımıza çıkıyor. Oldukça yardımsever biri olan Chen-Lu, bitkiler üzerinde çalışmayı seviyor. İlerleyen bölümlerde, bitkiler üzerinde çalışmaları sayesinde önemli şeyler başarıyor.

Sebastian Jakob Doppelbauer / Ole

Mia’nın ev arkadaşı Ole olarak karşımıza çıkan Sebastian Jakob Doppelbauer, yeni şeyler keşfetmeyi seven ve keşifleri ile ünlü olmak isteyen biri.

Zeynep Bozbay / Petra Eller

Dizinin sadece son bölümlerinde doktor olarak karşımıza çıkan Zeynep Bozbay, Biohackers’ın oyuncu kadrosunda yer alan Türk asıllı oyuncu olmasıyla dikkat çekiyor.

Benno Fürmann / Andreas Winter

Benno Fürmann, Biohackers dizisinde Andreas Winter olarak karşımıza çıkıyor. Gazeteci olan Andreas, 2. sezondaki rolü ile izleyicileri heyecanlandıracak gibi gözüküyor.

svg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3Esvg%3E

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.