43A8F5D0 6425 4A95 BA38 080C3117B5AC

BEM animesi film oluyor

Bir anime klasiği “Humanoid Monster Bem” film oluyor

svg%3E

Yōkai Ningen Bem (Humanoid Monster Bem) serisinin yeni BEM anime üretim komitesi bugün yaptığı açıklamada, animenin bu sonbahar Japonya’da Gekijо̄ban BEM~BECOME HUMAN ismiyle yeni bir film olacağını duyurdu. Animenin resmî YouTube kanalı bir duyuru videosu da yayımladı:

Bu video ile birlikte yayımlanan film posteri:

svg%3E

Bu anime ilk kez 1968-1969 yıllarında yayımlanmış ve ilk anime dizilerinden biri olarak bu kültürün büyümesinde büyük rol oynamıştır. Uzun yıllar sonra 2006’da tekrar ekranlara dönmüş ve 2000’lilerin ilgi odağı olmuştur. Geçtiğimiz yıl olan 2019’da ise 50. yıl dönümü vesilesiyle neredeyse baştan yaratılarak 12 bölümlük bir sezon çekilmişti.

svg%3E/2019 versiyonu/

Şimdi ise çok sevilen bu efsanevi yapım için bir film çekiliyor. Korku, doğaüstü ve macera türündeki yapımımızın konusu ise şöyle;

Bem, Bera ve Bero ne insan ne de hayvan olan çirkin insansı yaratıklardır. (yōkai) Aslında barışçıllardır ancak insanlar onlardan görünüşleri itibari ile korkmakta ve tiksinmektedir. Hatta polis tarafından da takip edilmektedirler. Bir sürü rastlantı sonrası bir dedektifle aralarında dostluk başlar. Dedektifin ailesi ve yakınları da bu üçlüyü severler ve Bem, Bera ve Bero insanlarla ilişki kurdukça, insan olma arzularının güçlendiğini fark ederler. Günün birinde insan olma umuduyla mücadele ederek, insanoğlu için tüm kötülüklere karşı savaşırlar.

Film ile ilgili yeni gelişmelere ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.