american horror story

American Horror Story 10. sezonu ertelendi

American Horror Story dizisinin 10. sezonu Koronavirüs gerekçesi ile ertelendi

FX’in korku antolojisi türündeki ödüllü dizisi American Horror Story yeni sezonu için izleyicileri bekletecek.

En uzun soluklu korku dizilerinden biri olma yolunda ilerleyen dizinin 10. sezonunun ne zaman ekranlarda olacağı ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

American Horror Story

İlk sezonu 2011’de FX’de yayımlanan ve hâlâ aynı kanalda yayım hayatına devam eden American Horror Story, geride kalan dokuz sezonu boyunca 95 Emmy Ödülü’ne aday gösterilmiş ve bunların 16’sının sahibi olmuştu. Dizi son olarak 18 Eylül 2019 – 13 Kasım 2019 tarihleri arasında yayımlanan “American Horror Story: 1984” isimli gerilim dolu bir sezonla ekranlara gelmişti ve sezon çok sevilmişti.

Sonbaharda ekrana gelmesi beklenen yeni sezonun çekimlerine ise yaz mevsiminde başlanması ve sezonun teması gereği kumsal yakınlarında çekilmesi planlanıyordu. Ancak Ryan Murphy, prodüksiyonların durması nedeniyle planların değişebileceğini belirtmişti. Gelen açıklama ile erteleme resmileşti. Yani her televizyon kanalı gibi Koronavirüs pandemesinden olumsuz etkilenen FX, Koronavirüs salgını nedeniyle çekimlerin planlanan dönemde başlayamamasına bağlı olarak 11. 12. ve 13. sezon onayını alan American Horrror Story’nin 10. sezonunun resmen 2021 yılına ertelendiğini duyurdu.

Yeni sezonunun konusuyla ilgili henüz detay verilmeyen dizinin 10. sezon oyuncu kadrosunda Kathy Bates, Evan Peters, Adina Porter, Macaulay Culkin, Leslie Grossman, Billie Lourd, Sarah Paulson, Lily Rabe, Angelica Ross ve Finn Wittrock’un bulunacak.

10. sezonunun resmi olarak 2021 yılına ertelendiği duyurulan dizi ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

American Horror Story ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki linkten dizi hakkındaki bilgilendirme yazısına erişebilirsiniz.

https://seyrederiz.com/her-sezonu-farkli-korku-dizisi-american-horror-story/

Dizinin yayımlanan son sezonu olan 9. sezonunun fragmanı aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.