Alex Rider 2. sezon ne zaman?

mm
Alex Rider

Her geçen sene bizleri mest eden başarı oyunculuğunu yanı sıra ülke dışında yabancı projelerde yer alan Haluk Bilginer geçtiğimiz yıl Emmy ödülü alarak hepimizi gururlandırmıştı. Çok satan kitaplardan uyarlanan casus draması Alex Rider’da rol almıştı. Yayın hayatına Amazon Prime platformu üzerinden 4 Haziran’da başlayan dizi ilk olarak 2006 yılında film olarak izleyiciye sunulmuştu. Daha sonra da Sony, dizinin 2. sezonu için onay verdiğini açıklamıştı. Bugün ise dizi ile ilgili yeni bir haber gündeme geldi.

Alex Rider 2. sezonu ne zaman?

Geçtiğimiz aylarda 2. sezon onayını aldığını duyduğumuz dizinin yeni sezon tarihi merak konusu. Bugün yapılan bir açıklama ise dizinin 2. sezon çekimlerine 25 Ocak 2021 tarihinde başlanacağı duyuruldu. Bu açıklamanın ardında ise yeni sezonun 2021-2022 yılları arasında izleyiciler ile buluşacağının sinyalleri verildi.

Alex Rider

Alex Rider konusu:

Anthony Horowitz’in romanından uyarlanan dizide, dünyayı kurtarmak zorunda kalan genç bir casusun hikayesi konu ediliyor. 11 romandan oluşan Alex Rider serisinin ekran uyarlamasının senaryosunu Guy Burt kaleme alıyor.

Bir trafik kazasında öldüğü söylenen amcasının İngiliz ajanı olduğunu öğrenen Alex Rider’ın hayatı değişir. Onun bir görev esnasında öldüğünü yeni öğrenmiştir. Farkında olmasa da, kendisi de çocukluğundan beri İngiliz istihbaratı, yani MI6 için eğitilmektedir. Hem amcasının ölümünün iç yüzünü, hem de iki önemli milyarderin suikastini araştırmak için bir görev alır. Kitaba da ismini veren Point Blanc adlı bir yatılı okula sahte kimlikle girecektir. Bu okulda, ultra zengin ailelerinin sorunlu çocukları ıslah edilmektedir. Alex, bu kurumu araştırdıkça Dr. Greif ile ilgili soru işaretleri karşısına çıkar. Alex, Dr. Greif’in öğrencileri korkunç bir planın parçası olarak kullandığını fark eder ve hayatını riske atmak pahasına, bu planı durdurmayı hedefler.

Haluk Bilginer’in kötü karakter Dr. Greif’i canlandırdığı dizide Otto Farrant, Andrew Buchan, Stephen Dillane, Vicky McClure, Brenock O’Connor ve Ronkẹ Adékoluẹj gibi isimler yer alıyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Castle Rock
mm

“Castle Rock” dizisi iptal edildi

Sonraki
arıza

Arıza 9. bölüm fragmanı yayımlandı