fight club

Sinemalardan aklımıza kazınmış kadın karakterler

Mia Wallace

Pulp Fiction’ın başrol karakterlerinden, Uma Thurman’ın canlandırdığı Mia adeta bir ikon haline gelmiştir. Yürüyüşü, gülüşü, konuşmasıyla izleyenleri kendine hayran bırakan karakter, halen konuşulmaya devam ediyor. Bir mafyanın eşi olan Mia gizemli duruşunun yanında elegant kıyafetleri, mizah anlayışı, sigara içmesiyle bile sinemada farklı bir yere konmuş karakterlerden.

fight club

Mathilda

Leon filminin ne kadar iz bıraktığını anlatmamıza gerek yok. Mathilda da üzerinden seneler geçmesine rağmen aklımıza kazınmış karakterlerden. Natalie Portman’ın canlandırdığı karakter, ilk oyunculuk deneyimleri olmasına rağmen yeteneğini kanıtlamasını sağlamış, bizlere izleme keyfi yaşatmıştır. Leon ile arasındaki tuhaf ilişki, yaşından büyük lafları ve tecrübeleri ile her zaman akıllarımızda kalacak bir karakter olmuştur.

fight club

Hermione Granger

Evet, hepimizin çocukluğundan beri izleyip hayran kaldığı Hermione. Harry Potter serisinin başrollerinden olan Hermione film uyarlamasında Emma Watson’ın müthiş bir şekilde canlandırmasıyla kendisine unutulmaz bir yer edinmiştir. Cesareti, zekası, her zaman hayatta kalmalarının bir yolunu bulmasıyla onu izlerken kimse ona hayran kalmaktan kendini alıkoyamamıştır. Bazen ukala davranmasıyla sinirlendirse de hepimizin çocukluk favorisidir kendisi.

fight club

Marla Singer

Kült filmlerden bahsediyorsak Fight Club’a değinmemek olmaz. Helena Bonham Carter’ın canlandırdığı efsanevi karakterlerden Marla sinema tarihinin unutulmazları arasına girmiştir. İdol olarak dahi benimseyen izleyiciler olmuştur. Aykırı görüşleri ve o etkileyici sigara içmesiyle yıllardır konuşulmakta, güçlü bir kadın karakter olarak da hepimiz onu benimsemişizdir.

fight club

Prenses Leia

Star Wars serisinin unutulmaz karakteri… Leia. Carrie Fisher’in canlandırdığı, izleyicilerinin favori karakteri olan Leia, giydiği kıyafetleri ve saçı ile ikonikleşmiş. Ölümüyle ise her Star Wars tutkununu üzmüştür. Asi bir prenses, Luke Skywalker’ın ikiz kardeşidir. Casus kimliği ve savaşçı kişiliği ile hepimiz kendisine bayılıyoruz. Saygı ve sevgiyle anıyoruz.

fight club

 

Daha Fazla İçerik
fight club
Bay Yanlış 12. bölüm 2. fragmanı yayımlandı