Exxen

Acun Ilıcalı, Exxen adlı streaming platformu kuracak

Ünlü televizyoncu ve medya patronu Acun Ilıcalı‘nın, Netflix benzeri bir dijital yayın platformu kurmak için harekete geçtiği söylentilerini geçtiğimiz aylarda duymuştuk. Bugün ise bu doğrulandı.

Ülkemizdeki en önemli TV yapımcılarından olan ve TV8’in sahibi Acun Ilıcalı, “Exxen” adında yeni bir yerli dijital içerik platformu kuracağını açıkladı. Ilıcalı, haberi Instagram hesabından “Yeni dijital platformumuz Exxen’de yakında beraberiz.” notu ile paylaştığı bir gönderi ile duyurdu.

Exxen ne tür içerikleri barındıracak?

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda sorulan soruları yanıtlamış ve yeni dijital platformu Exxen ile ilgili detayları da burada paylaşmıştı. “Çok iddialı bir platformla geliyoruz. Televizyonculukta hayallerimizi gerçekleştirecek noktada değiliz.” ifadesini kullanmıştı. Platformda şu an için Türkiye’nin en iyi modellerinin seçileceği bir program ve çeşitli belgesel içeriklerinin olduğunu da sözlerine ekledi. Yeni yerli platformun içeriği, genel olarak yarışma programlarından oluşacak.

Acun Ilıcalı, 2013 yılında MNG Holding’in patronu Mehmet Nazif Günal ile masaya oturmuş ve TV8’i devralarak Türkiye’nin en popüler kanallarından biri haline getirmişti.

Yeni gelişmeler ve daha fazlası için takipte kalın.

Yönetici

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.