9.75

9.75 filminden ilk fragman yayımlandı

Ezel, İçerde, Karadayı, Çarpışma ve Babil gibi yapımların yönetmenliğini yapmış olan Ulaç Bayraktar, ilk uzun metrajlı film projesi ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 9.75 filmden ilk fragman bugün yayımlandı. Fragman, filmin resmi YouTube kanalı üzerinden izleyicilere sunuldu.

9.75

“9.75” filminin konusu

Filmin uyarlandığı 9,75 Santimetrekare romanının tanıtım yazısı şu şekilde:

“Rüzgârın uğultusu, son köpeğin telaşlı adımları, kuzeyde kırık bir şimşeğin sessiz resmi, uykusu bölünmüş bir tarla faresinin kuşkuyla çevresini koklayışı, uçamayan bir kuşun ötüşü, buzlaşmış karın hışırtısı ve az ötede ince, öfkeli bir ses: çocuk sesi; “…Ba-bam tö-rö-ist be-nim. Ba-bam öldö-recek seni…”

İstanbul öksürüyor, Taksim’de barikatlar… Cümle isteyen GV, dağınık yatak, eksik defter, Leyla Sayar afişi, Marilyn kapıya gelmiş, Ahmet Abi Zinar’la konuşuyor. Serap sorular soruyor. Cihangir’de bir apartman, Basmahane’de bir tren, roman içinde roman…

2013 Haziranı’nda insanlar iyimserken, umutluyken, devran başka türlü dönerken…Yaralı bir adamı anlatıyor Mehmet Eroğlu. Sokaktan gelen çocuğu, ruhu bereli olanı, İsa’nın Meryem’i öldürdüğünü gören bebeği, unutmaya ve arınmaya çalışan bir yazarı. “Sağlığına Cyrano.”9,75 Santimetrekare, Mehmet Eroğlu dünyasının sıcak ve yaralı yüzü.”

9.75

“9.75” oyuncuları

“9,75 Santimetrekare” adlı romandan uyarlanan film, oyuncu kadrosu ile önemli isimleri bir araya getiriyor. Filmin oyuncu kadrosunda; en son “Saygı” dizisi ile izleyici karşısına çıkan Nejat İşler, “The Protector” dizisi ile tanınan Funda Eryiğit, “Anne” ve “Abluka” gibi yapımlar ile adını duyuran Berkay Ateş, “Babamın Kanatları”, “Gözetleme Kulesi” filmlerinde yer almış Menderes Samancılar, Eylül Dursun ve Yusuf Mirza yer alıyor.

1 saat 57 dakika uzunluğundaki film, dünya prömiyerini 22 Ekim’de “Sao Paulo Uluslararası Film Festivali”nde yaptı. Bu ay ise Amerika’daki “San Diego ve St. Louis” film festivallerinde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Filmden yayımlanan ilk tanıtım fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.