7. koğuştaki mucize

7. Koğuştaki Mucize, Oscar aday adayı oldu

Geçtiğimiz yıl 10 Ekim 2019 tarihinde beyaz perde ile buluşan 7. Koğuştaki Mucize, yılın en sevilen filmlerinden biri olmuştu. Başrollerinde; Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Deniz Baysal gibi kişilerin bulunduğu film, Netflix kütüphanesindeki yerini alınca da uluslararası bir ilgi kazanmıştı. Bir Güney Kore uyarlaması olan film, Türkiye’de zaten fazlasıyla beğenilmişti. Yurt dışındaki insanların, ünlü kişilerin de filmi beğenmesi hatta sosyal medya hesaplarında paylaşması filmin popülerliğini arttırmıştı.

7. koğuştaki mucize

7. Koğuştaki Mucize, aday adayı olarak seçildi

Ağustos ayından beri birçok ülke, Oscar‘ın uluslararası film kategorisinde yarışacak filmler için adaylarını açıklıyorlar. Bu adaylar, Oscar’ın direkt adayı değil, aday adayı oluyorlar. Türkiye’de ise kurula, 23 film başvuru yaptı. Bu filmlerin arasından da 7. Koğuştaki Mucize seçildi. Filmin popülerliği şansını artırsa da uyarlama bir yapım olması negatif bir özellik olarak görülüyor.

7. koğuştaki mucize

7. Koğuştaki Mucize konusu

Mehmet Koyuncu, zihinsel engelli biridir. Kızı Ova ve Babaannesi Fatma Nine ile birlikte Muğla’da bir kasaba da yaşar. Memo çobanlık yaparak ailesini geçindirmektedir. 23 Nisan günü, bölgenin sıkı yönetim komutanı ailesi ile birlikte ormanda piknik yapmaktadır. Memo orada koyunları otlatırken çocuklar onu görür ve onunla oynamaya başlar. Sonra hepsi yemeğe döner. Komutanın küçük kızı Memo ile yakalamaca oynarken çıktığı kayalıklardan düşer ve kafası kayaya çarptıktan sonra denize düşer. Memo peşinden denize atlayarak onu çıkarır ama kız ölmüştür. Kızını Memo’nun kollarında ölü gören komutan Memo’nun kızını öldürdüğünü düşünür ve onun idam edilmesini ister. İşkence ve kötü muamele gören Memo mahkemeye çıkarılır ve idam cezasına çarptırılır. Arkadaşları ve ailesi Memo’nun suçsuz olduğunu bilir ve onu kurtarmanın yollarını ararlar.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.