Tenet’in vizyon tarihi erteleniyor mu?

3222485

Warner Bros’un Tenet’in çıkış tarihinin yakında ertelenip ertelenmeyeceğine karar vermesi bekleniyor. Beklentiler doğrultusunda, Tenet; bu yıl sinema salonlarının yeniden açılmasıyla oynayan ilk büyük film olabilir. Bu da filmin senarist ve yönetmeni Christopher Nolan’ın çok istediği bir şey fakat ne yazık ki, devam eden sağlık krizi hala çok yaygın durumda. Ayrıca çoğu salonun Temmuz ayında tekrar açılmasının güvenli olup olmayacağı soruları hala devam etmekte.

images 2020 05 08T123529.806

Sinema salonları birkaç ay sonra işletmeye açık olsa bile, herkesin “normal” etkinliklere geri dönmesi nedeniyle katılımda (sosyal mesafeli amaçlar için) kesinlikle yeni düzenlemeler olacaktır. Bu, pandeminin hemen ardından insanların kitlesel halka açık toplantılara (film gösterimleri gibi) katılacaklarını gösteren çalışmalarla birleştiğinde, Tenet gibi filmlerin gişede başlangıçta beklenenden daha az hasılat edeceği anlamına gelir. Bu nedenlerle, insanlar WB’un Tenet’i yakın gelecekte erteleyeceğini düşünüyor ve yakında nihai bir karar verilecek gibi görünüyor. Yapılan haberlere göre filmin geciktirilip geciktirilmeyeceği bir hafta içinde açıklığa kavuşturulacak.

Çünkü film Temmuz ayında çıkacaksa, stüdyo şimdi bir pazarlama kampanyası hazırlamalı (bu pahalı bir teklif olacaktır). Tenet için bir tanıtım fragmanı geçen Aralık ayında piyasaya sürüldü ancak o zamandan beri promosyon malzemeleri yetersiz kaldı. Filmin üretim bütçesinin reklamsız 200 milyon dolar olduğu bildirildi. Bu nedenle filmin kâr etmesi için gişede daha çok kazanması gerekiyor.

Filmin orijinal tarihinde çıkmasını ne kadar çok istesek de Koronavirüs pandemisi sebebiyle gişelerde hak ettiğini alamaması doğru olmaz. Yeni bir gelişme olursa sayfamızda yer vermeye devam edeceğiz.

Total
0
Shares
Önceki
al capon
mm

Tom Hardy’nin başrolünde olduğu Capone filminin fragmanı yayımlandı

Sonraki
images 2020 05 08T115524.668

Netflix yeni mini dizisi The Eddy yayımlandı