Yakuza filmi geliyor

mm
Yakuza

Sega, çok satan “Yakuza” video oyunu serisinden uyarlanmış bir canlı aksiyon filmi geliştiriyor. Yakuza, “Sonic The Hedgehog”dan sonra Sega’nın en çok satan franchise ismi. Oyun, ilk olarak 2005 yılında PlayStation 2’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri tüm büyük oyun platformlarında büyük bir isim haline geldi.

Yakuza

“Yakuza” konusu

İlk oyun, Kazuma Kiryu’nun ailesinin patriğinin öldürülmesi suçundan dolayı 10 yıl hapis cezasından tahliye edilmesinin hikayesini anlatıyor. Tüm Japon yeraltı dünyası, eski klanının kasasından çalınan 100 milyon dolarlık arayışa girdikten sonra Kiryu, Yakuza’nın kanunsuz dünyasına geri dönmek zorunda kalır.

Henüz proje çok yeni. Hatta daha ortada bir senaryo bile bulunmuyor ve yapımcılar hali hazırda sağlam bir senarist arayışı içerisindeler. Dolayısıyla oyuncuların da senaryo yazıldıktan sonra netleşmesi bekleniyor. Filmin yapımcılığını ise Erik Barmack, Roberto Grande ve Joshua Long yapacak.

Film ne zaman çıkacak?

Bu aşamada oyunun filmi için yayın tarihi tahmininde bulunmak da doğru olmayacaktır. Dolayısıyla biraz daha beklememiz gerekecek ancak yine de yakın zamanda film ile ilgili net bir tarih almamız pek olası görünmüyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
ersan kuneri seyrederiz
mm

Erşan Kuneri dizisi, yerli bir platformda yayımlanacak

Sonraki
Yeni Hayat
mm

Yeni Hayat 5. bölüm 2. fragmanı yayımlandı