better call saull

Walter ve Jesse, Better Call Saul’un final sezonunda olacak mı?

Better Call Saul ilk kez 2015 yılında yayın hayatına başladığından beri, Breaking Bad’in sevilen karakterleri (Bryan Cranston) veya Jesse (Aaron Paul)‘un seride görünüp görünmeyeceği sorusu ortaya çıktı. Yaratıcılar Peter Gould ve Vince Gilligan bunu bir kenara atmadılar. Bir noktada görünme ihtimalinin yüksek olduğunu fark etseler bile, yazarlar şimdi inanılmaz AMC serisinin altıncı (son) sezonunu hazırlamak ve son kararı vermek için toplandılar: Walter White ve Jesse Pinkman, Better Call Saul’un son sezonunda yer alacak mı?

svg%3E

Peter Gould, bu sorulara yanıt verdi!

Dizinin yaratıcılarından Gould, Collider‘e verdiği röportajda bu konudan şöyle bahsetti:  “Walt ve Jesse’nin Better Call Saul’a geri dönme zorunlulukları olmadığını düşünmek hoşuma gidiyor çünkü El Camino’da harika bir yapım ancak bunu söyledikten sonra, onları ekibe geri almak isterim. Bryan’ın bir bölümü yönetmesini isterdim. Bryan’ın yönettiği [Breaking Bad] adlı bir bölüm yazmalıydım ve her gün onunla birlikteydim, harika bir deneyimdi. Muhteşem bir yönetmen. En hafif komedi ve en karanlık dram için seçenek olan birkaç yönetmenden biri. Dikkat çekici. Aaron Paul muhtemelen tanıştığım en mutlu insan ve etrafındaki herkesi mutlu ediyor. Bu yüzden, onları geri almak isterim.”

svg%3E

Gould, Better Call Saul yazarlarının 6. sezonu yazarken gerçekten bir ritmi kaçırmadıklarını belirterek, Breaking Bad yaratıcısı Gilligan’ın son birkaç sezon çıktıktan sonra tam zamanlı olarak BCS yazarlarının ekibine geri döndüğünü söyledi:

“Salgına rağmen bir günü bile kaçırmadık. Yani hepimiz çalışıyoruz ve bu arada Vince son birkaç mevsim ekipte bulunmamıştı ve geri döndü. Elimizde çok büyük fikirler ve harika sahneler var. Şu anda Bölüm 4’ü bitirmeye oldukça yaklaştık ve sorduğunuz her şey için bir fikrimiz var. Bunların hepsini neyin bitirdiği hakkında, Walt ve Jesse gibi dönüp dönmeyeceği belli olmayan karakterler için bir fikrimiz var ama hiçbir şeye çok fazla uğraşmak istemezsiniz çünkü işler değişir ve hikaye sevgili karakterleri bile geri getirmemizi imkansız kılan bir şekilde ilerleyebilir.”

Gerçekten de, inatla en iyi planlara uymak yerine hikayenin onları nereye götürdüğüne açık olma isteği, Better Call Saul’u TV’deki en iyi şovlardan biri yapıyor. Ayrıca en son sezonu, sezon 5, en iyisi olabilir, bu nedenle bu yaklaşan son sezon için de büyük bir beklenti var.

Better Call Saul

Son sezonun baskısını hissediyorlar mı? Özellikle Game of Thrones serisi finaline verilen olumsuz tepki sonrasında:

İnsanlar artık dizi sonlarını çok zor beğeniyorlar. Beni biraz gerginleştiriyor… Yaklaşık 63 saatlik bir hikaye olacak ve daha sonra tatmin edici bir sonuca ulaşacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Heyecanlıyım.”

Ayrıca 6. ve son sezonun, hikayenin tam olarak anlatılması adına her zamanki gibi 10 bölüm değil de 13 bölümden oluşacağı biliniyor. Better Call Saul’u yeni sezonuyla ilgili haberlere ulaşmak için sayfamızı takipte kalın. Ayrıca aşağıdaki linkten 5. sezonun ne zaman Netflix Türkiye’ye geleceğiyle ilgili habere ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/better-call-saul-5-sezon-ne-zaman-netflix-turkiyeye-gelecek/

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.