Tomb Raider 2 ertelendi

mm
Tomb Raider 2

Oyun dünyasında herkesin bildiği ve birden fazla film ile sinema dünyasında boy gösteren bir oyun olan Tomb Raider’ın 2. filminin geleceğini geçtiğimiz aylarda öğrenmiştik. Bugün, 2018 yılında gösterime giren filmin devam filmi olacak “Tomb Raider 2″nin vizyon tarihinin ertelendiği duyuruldu.

Tomb Raider 2

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını, birçok sektör gibi sinema sektörünün de aksamasına sebep oldu. Sinema salonlarının çoğu, istenilen müşteri sayısına ulaşamıyor. Bu yılın en çok beklenen filmlerinden biri olan “Tenet” bile gişedeki beklentiyi karşılayamadı. Bu yüzden de çoğu yapım şirketi filmleri yayımlamak yerine ertelemeyi tercih ediyor.

Tomb Raider 2 yeni vizyon tarihi ne?

Filmin yapımcı şirketi Metro-Goldwyn-Mayer, devam eden Covid-19 salgınının ortasında yeni bir karar alarak “Tomb Raider 2” filmini erteledi. Filmin vizyon tarihi süresiz olarak ertelendi. Süresiz olarak yapılan bu erteleme kararı, filmi bekleyenleri üzen bir gelişme oldu.

Tomb Raider 2

Tomb Raider 2 hakkında bilinenler

Tom Raider’ın ilk filmi Lara Croft’un hikayesi tadındaydı. Alicia Vikander’in hayat verdiği Lara, henüz 21 yaşındaydı ve babasının kaybolmasının üstünden 7 sene geçmişti. Bisikletli kurye olarak çalışan kahramanımız, babasının kayboluşunu araştırmaya karar vererek, babasının son görüldüğü ülke olan Japonya’ya gidiyordu. Babasının geçmişine dair öğrendiklerinin ardından onun için büyük bir hayatta kalma mücadelesi başlıyordu ve asıl tanıdığımız Lara Croft’a dönüşüyordu.

2. filmde ise başrolü bir kez daha Alicia Vikander‘in üstleneceği zaten biliniyordu. Fakat yönetmen konusunda bir belirsizlik söz konusuydu. İlk filmin yönetmenliğini üstlenen Roar Uthaug, maalesef geri dönmüyor. Ondan boşalan yönetmen koltuğunu dolduran isim ise Ben Wheatley olacak. Bu sebeple “Tomb Raider 2″de ufak farklılıklar görebiliriz.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Respect
mm

Respect ertelendi

Sonraki
the crown seyrederiz 1
mm

The Crown 4. sezonundan yeni fragman yayımlandı