avatar

Lord of the Rings ve Avatar 2 çekimlerine devam edilecek

Koronavirüs sebebiyle çekimlerine ara verilen Avatar 2 ve daha başlanmadan duran Lord of the Rings çalışmalara devam edecek.

Avatar çekimleri de Lord of the Rings çekimleri de Yeni Zelanda’da olacaktı, Avatar çekimlerine ise çoktan başlanmıştı. Her iki ekibin de yakın zamanda sete gidecekleri açıklandı.

James Cameron‘ın 2009 yılında yayımlanan ve geçtiğimiz yıla kadar en çok hasılata sahip olan filmi Avatar’ın devam filmi çekimlerine zaten başlanmıştı. Son hızla devam eden çekimler Koronavirüs sebebiyle durdurulmak zorunda kaldı.

avatar

Amazon yapımı olan Lord of the Rings dizisinin çekimlerine ise henüz başlanmamıştı hazırlıkları yapılan dizinin seti Yeni Zelanda’da bulunacaktı.

lord of the rings

Yeni Zelanda Film Komisyonu, ülkede çekilecek her film için izin talep etti. Bu talep WorkSafe adlı hükümete bağlı resmi bir kurum tarafından onaylandı. Ancak bu istekleri Sağlık Bakanlığı ve diğer iş güvenliği kurumları tarafından hayata geçirilecek.

Yeni Zelanda’da son günlerde aktif olarak görülmeyen virüs vakaları bu kararın alınmasında yardımcı olmuş olabilir. Geçtiğimiz günlerde Avatar’ın resmi Twitter hesabından paylaşılan görsellerde James Cameron ve oyuncular bulunmakta ama fotoğrafların tarihleri ile ilgili herhangi bir bilgi olmadığı için çekimlere başlandı ve yeni fotoğraflar mı yoksa eskiden çekilmiş fotoğraflar mı bilinmiyor.

O haberle ilgili yazıya da aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://seyrederiz.com/avatar-serisinin-ikinci-filminden-yeni-kareler-geldi/

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.