The Witcher

The Witcher 2. sezon çekimleri Koronavirüs nedeniyle durduruldu

Oyun ve fantastik edebiyat dünyasının popüler isimlerinden olan The Witcher’ın dizi uyarlaması, geçtiğimiz yıl Netflix’te yayımlanmış ve büyük bir kitleye ulaşmıştı. Dizinin 2. sezonu için heyecanlı bekleyiş sürerken aynı zamanda çekimleri de devam ediyordu. Ancak bugün önemli bir gelişme yaşandı.

The Witcher

Dizinin ikinci sezon prodüksiyonu tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs salgını nedeni ile durduruldu. Ekipteki 4 kişide Koronavirüs tespit edilmesinin ardından hemen çalışmalara son verildi. Koronavirüs testi pozitif çıkan ekip üyeleri arasında başrol oyuncularının yer almadığı açıklandı.

Netflix, tekrar sete dönmek için dizinin prodüksiyonunda yer alan herkes için ayrı bir test turu gerçekleştirecek. Ortamın güvenli olduğuna karar verildikten sonra ise üretime devam edilecek. The Witcher dizisinin prodüksiyonu, daha önce de mart ayında durdurulmuştu. Dizide, Nivellen’i oynayan aktör Kristofer Hivju‘nun pozitif test sonucu alması ile ağustos ortasına kadar sete geri dönülmemişti.

The Witcher

The Witcher’ın 2. sezonu ne zaman?

Netflix, ilk sezonu geçtiğimiz yıl 20 Aralık’ta yayımlanan The Witcher’ın elde edeceği başarıdan o kadar emindi ki dizinin ikinci sezon onayını daha ilk sezon yayımlanmadan önce vermişti. Netflix’in de tahmin ettiği gibi büyük bir popülerlik yakalayan yapım, şubat ayında çekimlerine başlamış ancak pandemi nedeniyle mart ayında ara vermişti. The Witcher’ın ikinci sezonu, büyük ihtimalle 2021’in ilk yarısında tamamlanmış olacak. Ancak rastlanan bu Koronavirüs vakasının dizinin yeni sezon tarihini erteleyebileceği de düşünülüyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.