The Walking Dead 11. sezon ne zaman?

mm
The Walking Dead

31 Ekim 2010 tarihinden beri hayatımızda olan zombi temalı The Walking Dead dizisinin yeni sezonu, izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Bugün ise final sezonu için heyecanlı bekleyiş sürerken 11. sezon tarihi resmi olarak duyuruldu.

the walking dead

The Walking Dead 11. sezon tarihi

Geçtiğimiz saatlerde yapılan resmi açıklamaya göre dizinin 24 bölüm sürecek olan 11. sezonu, 22 Ağustos 2021 tarihinde yayımlanmaya başlayacak.

The Walking Dead konusu

Aynı adlı çizgi roman serisinden uyarlanan dizi, dünya çapında beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan bulaşıcı bir zihinsel hastalık sonucu, medeniyetin sonunu getiren bir zombi istilasını konu ediniyor.

Bu dünyada, zombiler, hikâyenin geçtiği bölgenin yerel argosunda “aylaklar” adıyla anılmaktadır. Sadece beyinleri yok edilerek etkisiz hale getirilebilen bu aylaklar, herhangi bir canlıyı yakalayıp parçalayarak yiyen “yaşayan ölüler” olarak betimlenmiştir. Aylaklar, ayrıca, sağlıklı insanları ısırarak veya tahrip ederek içlerindeki zombi virüsünü bulaştırma yoluyla kendileri gibi birer zombiye dönüştürebilmektedir. Seri, bu vahşi zombilerin ortaya çıkışını ve bu ani gelişme sonrasında kendilerini amansız bir yaşam mücadelesi vermek zorunda bulan bir küçük grubun hikâyesini anlatıyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
the falcon and the winter soldier

The Falcon and the Winter Soldier 4. bölüm ne zaman?

Sonraki
Bones & All
mm

Bones & All çekimlerine başlandı