brady corbet the brutalist

The Brutalist filminin oyuncu kadrosu açıklandı

Kariyerine oyuncu olarak başlayan ve yönetmen olarak devam eden Brady Corbet, başrolünde Natalie Portman’ın oynadığı “Vox Lux” filminden sonra bir kez daha yönetmen koltuğuna oturuyor. Brady Corbet’in yine yönetmen olduğu “The Brutalist” filminin oyuncu kadrosu ise belli oldu.

Genç yönetmenin senaryosunu Mona Fastvold’la birlikte yazdığı “The Brutalist” filmi ile ilgili ilk açıklamalar eylül ayında yapılmıştı.

Ünlü yönetmen film ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Film, 1947 yılında yani 2. Dünya Savaşı sırasında Yahudi ve Macar olan László Toth isimli bir mimarın hikayesine odaklanacak. Toth’un, toplama kamplarından kaçıp Amerika’ya göç etmeye çalışmasını ve bu dönemden öncekiyle sonraki olmak üzere toplamda 30 yıllık yaşamını anlatacak. Ayrıca film, László ile benzer hikayeye sahip Erzsébet isimli karısının da kamplardan kaçıp Macaristan sınırında sıkışmasını anlatacak.”

the brutalist

Yönetmen; filmin bir dönem filmi olsa da güncel rezonanslar içereceğini ve Philadelphia’da geçeceğini açıklamıştı. Ayrıca filmin; İngilizce, Yidiş, Macarca ve İtalyanca gibi diller barındıracağını da eklemişti.

Yapılan son açıklamalara göre filmin kadrosunda Joel Edgerton, Oscar ödüllü Marion Cotillard, yine Oscar ödüllü Mark Rylance, Sebastian Stan ve Vanessa Kirby gibi önemli isimler yer alacak. Filmin vizyon tarihi ise hala belirsizliğini koruyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.