Star Wars: The Bad Batch animasyon dizisi duyuruldu

star wars

Lucasfilm, Star Wars: The Bad Batch isimli yeni bir animasyonunun yolda olduğunu ve Clone Wars’un spin-off’u olacak yapımın 2021 yılında Disney+ platformunda seyircilerle buluşacağını duyurdu.

Yapım spin-off olduğundan dolayı Bad Batch grubunun başından geçenleri konu alacak. Son sezonu oldukça başarılı geçmiş The Clone Wars, Disney+’ın fark edilmesinde önemli bir rolü vardı. Disney de bu sayede adından oldukça söz ettirmiş olumlu eleştiriler almıştı.

star wars

7 Mayıs’ta yayımlanan son bölümüyle final yapmış The Clone Wars‘un hemen ardından, Lucasfilm’in bir spin-off dizi üzerinde çalıştığına dair haberler çıkmıştı. Şimdi ise “Clone Wars” ve “The Mandalorian”ın kamera arkasındaki yeteneklerden biri olan Dave Filoni, Athena Portillo, Brad Rau ve Jennifer Corbett ile birlikte Bad Batch’in yapımcılarından biri olarak yer alacak. Carrie Beck ortak yapımcı olarak yer alırken yürütücü yapımcı olarak Josh Rimes bulunacak. Baş yazar olarak Brad Rau, genel koordinatör olarak Corbett görev alacak. Disney‘deki başkan yardımcısı Agnes Chu yeni film hakkında konuştu:

“Yeni ve mevcut hayranlarla ‘Star Wars: Clone Wars’un son bölümünü Disney+ ‘ta onurlandırdık ve bu dönüm noktası sonrası seriye gelen global yanıttan çok memnunuz. Clone Wars finale varmış olsa da, Lucasfilm Animation’daki çığır açan hikaye anlatıcıları ve sanatçılarla ortaklığımız daha yeni başlıyor. Dave Filoni’nin vizyonunu, Bad Batch’ın bir sonraki maceralarıyla hayata geçirmekten dolayı heyecan duyuyoruz.” 

star wars

Bu spin-off, Clone Force 99 olarak da tanıdığımız, yetiştirilmeleri sırasında çeşitli mutasyonlara uğrayan klon dedektiflerin topluluğunu anlatacak. Klon Savaşı sonrası dönemde, ayakta kalmak ve kendilerine yeni bir amaç bulmak için mücadele ederken ayrıca paralı askerlik görevlerini de üstlenecekler.

Bu konu hakkında özet niteliğinde olabilecek şekilde konuşan Lucasfilm Animasyon Stüdyoları ayrıca Star Wars: Dark Times adlı çizgi roman serisine gönderme yaptı:

“Dizi, Clone Wars’un hemen ardından hızla değişen bir galakside yollarını bulan elit ve deneysel klonlardan oluşan Bad Batch’in (ilk kez Clone Wars’ta tanıtılan) etrafında şekilleniyor. Klon Ordusu’ndaki kardeşlerinden genetik olarak farklılık gösteren eşsiz bir klon ekibi olan Bad Batch üyeleri, her biri onları olağanüstü etkili askerler ve müthiş bir ekip haline getiren benzersiz özelliklere sahiptir. Clone Wars sonrası dönemde, ayakta kalmak ve yeni bir amaç bulmak için, korkusuz askerler olarak mücadele ederek görevlerini üstlenecekler.”

star wars

Günümüzde yaşanan Koronavirüs salgınının etkilerine bakacak olursak, dijital işleyiş biraz daha benimsenmeye çalışılmaya başlanıyor gibi. Oyuncu kadroları ile çekilen projelere ara verildiğinden, artık daha çok animasyon firmaları ile ortaklaşa işler üretilmeye başlandı. Star Wars’ta bu durumdan payını almış durumda. Hâlâ yayıncılık platformlarında birçok erteleme meydana gelse de bu durum düzeltilmeye çalışılıyor. Herhangi bir sorun çıkmadığı sürece Lucasfilm The Bad Batch 2021 yılı içerisinde yayımlanacağını belirtti.

Total
0
Shares
Önceki
Kill Bill
mm

Yeni Kill Bill filminde Zendaya mı olacak?

Sonraki
The Rain
mm

The Rain 3. sezon fragmanı yayımlandı