Space Jam 2, Zendaya Lola Bunny’nin yeni çizgisi hakkında konuştu

Space Jam 2

Space Jam filmi 25 yıllık bir aradan sonra tekrar beyaz perdeye uyarlandı. Yeni film Space Jam: Yeni Efsane filminin kadrosunda birçok ünlü isim bulunuyor. Canlı animasyon türündeki film geniş bir hayran kitlesine sahip. Space Jam: Yeni Efsane filminin kadrosu, vizyon tarihi ve Lola Bunny karakteri hakkındaki görüşleri sizler için derledik.

space jam seyrederiz 2

Space Jam: Yeni Efsane kadrosu

Space Jam: Yeni Efsane kadrosunda yer alan basketbol oyuncuları; Lebron James, Klay Thompson, Antohny Davis, Damian Lillard, Diana Taurasi, Nneka Ogwumike ve Chiney Ogwumike isimleri kendilerini oynayacaklar. Sonequa Martin- Green ise Savannah James karakterine can verecek. Aynı zamanda Don Cheadle de filmin ana kadrosunda bulunuyor.

Çizgi karakterlerde; Bugs Bunny, Lola Bunny, Duffy Duck, Tazmanya canavarı, Twetty, Domuz Porky, Yosemite Sam, Elmer Fudd, Büyükanne, Coyote, Road Runner bulunuyor.

Seslendirme ekibinde Eric Bauza’nın Bugs Bunny ve Duffy Duck’ı ;Zendaya’nın Lola Bunny’i ; Jim Commings’in Tazmanya’yı seslendirildiği biliniyor.

Lola Bunny’nin yeni çizgisi

Herbirimizin çocukluğunda yer edinmiş Warner Bros karakterlerinin birçoğu filmde yer alıyor. Yıllar içinde de karakterlerin çizgileri değişiyor. Bu filmde bundan en çok etkilenen karakter ise Lola Bunny oldu. Yapılan açıklamalarda artık Lola Bunny’nin cinselleştirilmemesi için değiştirildiği söyleniyor. Çoğu çizgi filmde, kadınsı karakterlerin cinsellik için kullanılmasına bir tepki bir değişim yaratma amacıyla yapılmış olması, kimi hayranlar tarafından beğenilirken kimileri tarafından eleştirildi.

lola bunny seyrederiz

Zendaya’nın Lola Bunny hakkındaki sözleri:

İnsanların bir tavşanın göğüsleri olmaması hakkında bu kadar gergin olacağını düşünmemiştim.

Zendaya

Zendaya bu duruma öfkeli olan hayranlarla empati kurabildiğini dile getirdi. Bu tartışmaya verdiği tepki ise şu şekilde:

“Bunun olacağını bilmiyordum. Kesinlikle onu( Lola Bunny) sevdiğimizi biliyordum ama bu kadar odaklanılacağını bilmiyordum ama anlıyorum, çünkü o sevimli bir karakter. Birçok insan için özel bir karakter, çoğu bu karakterle birlikte büyüdü ve bu yüzden olan koruma hissini anlayabiliyorum. Yönetmen ve yapımcıların benden istedikleri doğrultusunda ilerlemek için buradayım. Bunun için fırsat bulduğumdan dolayı minnettar hissettim.”

space jam seyrederiz

Lee’nin kullandığı ifadeler ise şu şekilde:

“Bence onun için biraz evrime ihtiyacımız vardı. Onu nesnelleştirerek değil, onu güçlü ve hala kadınsı kılarak. Ve evet bazı kadınlardan ‘ Büyük göğüslerle güçlü olamaz mısın?!’ şeklinde sorular geliyor. Elbette olabilirsin ama biz kadınlardan değil bir karikatür tavşandan bahsediyoruz.”

Space Jam vizyon tarihi

Space Jam: Yeni Efsane filmi 16 Temmuz 2021 tarihinde vizyonda olacak. Nihayet sinema salonlarının faaliyete geçmesiyle, filmi beyaz perdeden izleyebilirsiniz.

Space Jam: Yeni Efsane filminin fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
maxresdefault 38

“Where Is Anne Frank?” filminin ilk fragmanı yayımlandı