sony
sony

Sony, 62 yıllık ismine veda ediyor

Sony, 62 yıl sonra isim değişikliği kararı aldığını açıkladı, yeni ismi Sony Group olacak

Tokyo Telecommunications Industry Co. Ltd. ismi ile yolculuğuna başlayan şirket 1958 yılında Sony olarak isimlendirilmişti. O zamanlar yaptıkları değişiklik ile birlikte küresel bir marka yaratmaya yönelik tutkularını ifade ediyorlardı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni bir duyuru birlikte şirket isim değişikliği yaparak yoluna Sony Group ismi ile devam etme kararı aldığını duyurdu. 2021 Nisan ayında gerçekleşecek değişiklik, şirket için yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Sony ismini değiştirecek

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, tüketici elektroniği sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi. 1946 yılından beri sektörün içerisinde olan şirket, gerek piyasaya sürdüğü ürünler ile gerekse teknolojik gelişmelere attığı imzalarla milyonlarca tüketiciyi kendine hayran bırakmayı başardı.

Şirket, geçtiğimiz günlerde yıllık hissedarlar toplantısını gerçekleştirdi. Bu toplantı kapsamında alınan bir karar ise şirketin isminin değişeceğini yönünde. Yapılan açıklamalara göre 60 yılı aşkın süredir Sony olarak isimlendirilen şirket, kısa bir süre sonra “Sony Group” ismini kullanmaya başlayacak.

Şirketinin isim değişikliğinin, 2021 yılı Nisan ayından itibaren geçerli olması bekleniyor. Yani 2021 yılı, Japonya merkezli teknoloji devi için büyük değişikliklerin olacağı bir yıl olacak. Ancak bu isim değişikliğinin kafalarda bir karışıklık oluşturmaması gerekiyor. Çünkü şirket, işlerin yolunda gittiğini ve alınan kararın kötü bir nedenden kaynaklanmadığın ifade etti.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.