Spider-Man: Into The Spider-Verse

Chris Miller, “Spider-Man: Into The Spider-Verse 2″nin ilk filmi geride bırakacağını söylüyor!

En iyi Marvel filmi olarak anılan Sony ve Warner Bros’un hayata geçirdiği Spider-Man: Into The Spider-Verse‘ün ikinci film çalışmaları hızla devam ediyor. Phil Lord ve Chris Miller’ın yapımcılığını üstelendiği filmden ilk detaylar gelmeye başladı. Chris Miller, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamaya göre Spider-Man: Into The Spider-Verse 2’nin, ilk filmi arkasında bırakabileceğini söyledi.

Spider-Man evreninin yıldızı bildiğimiz maskenin arkasındaki kişi olarak Peter Parker yerine Miles Morales’i seçen Spider-Man: Into The Spider-Verse, animasyon türünde olmasına rağmen en iyi çizgi roman uyarlamalarından biri olarak görülüyor. Şimdi ise devamı için çalışmalar yürütülen film hakkında yapımcı Chris Miller’dan bir güncelleme geldi. Miller, Twitter üzerinden “Şimdiden Spider-Man: Into The Spider-Verse filmi için geliştirilen yenilikçi sanat teknikleri aklımı alıyor. Bu teknikler ilk filmin geride kalmasını sağlayacak.” dedi.

Spider-Man: Into The Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse konusu

Spider-Man: Into The Spider-Verse, dünyayı kurtarmaya çalışan Brooklynli genç Miles Morales’ın hayatını konu alıyor. Polis memuru olan babası ve kendini işine adamış annesi olan Miles, kendini okula adapte etmekte zorlanır. Sadece yetenekli öğrencilerin bulunduğu özel bir okula göndermek isteyen ebeveynlerinin aksine Miles’ın okula karşı pek ilgisi yoktur. Hayatındaki ufak sorunlarla uğraşırken Miles, radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılarak başka bir boyuta adım atar. Zehir atma, kamuflaj, nesnelere yapışabilme, çok gelişmiş duyma gibi artık pek çok güce sahip olan Miles, diğer boyutlardan gelen depresyonda olan Peter Parker, güçlü ve farklı tarzıyla ihtişamlı Spider-Gwen (Gwen Stacy) ve domuz örümceğimiz Peter Porker’in 1930’lardan gelen Spider-Noir ile gelecekten gelen Japon karakter Peni Parker’dan yardım almasını konu alıyor. Miles tüm bu olaylara karşın tüm korkutuculuğuyla devasa Kingpin, nam-ı diğer Wilson Fisk ile yüzleşmek zorundadır.

Spider-Man: Into The Spider-Verse

Söylenenlere göre ilk filmde hem Tobey Maguire‘lı, hem Andrew Garfield‘lı hem de Tom Holland‘lı Spider-Man kahramanları birlikte bulunabilirdi ancak Sony, izleyicilerin henüz buna hazır olmadıklarını düşünmüştü. Ayrıca Tom Holland’ın kahramanı olduğu Spider-Man film serisi ise gelecek 3. filmi ile Marvel Sinematik Evreni’nden ayrılacak.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2 ile ilgili daha fazla haber için sitemizi takipte kalabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.