DC819807 09F7 4ECF AE1E 3D4973FFE583

Snowpiercer inceleme

Karantinada izleyebileceğiniz bir bilim kurgu filmi

Snowpiercer 2013 yılında yayımlanmış bir bilim kurgu filmidir. Le Transperceniege isimli fransız çizgi romanından uyarlanmış ve Güney Koreli senarist, yönetmen Joon-Hu’nun ilk İngilizce filmidir. Film birçok ödül almış olup IMDb puanı ise 7,1’dir.

fragmanı izlemek için;

Filmde 2014 yılında birçok ülke ile birlikte alınan karar sonucu küresel ısınmaya karşı bir savaş başlatılır. Atmosfere Dünya’nın soğutulması için salınan çeşitli kimyasalların Dünya’yı tamamen soğutması ile Dünya, buzla yeni bi buz çağına girer. Bu felaketten sonra 17. yüzyılda her şeyin donduğu milyonlarca insanın öldüğü dünyada, 2031 yılında geriye çok az insan kalır. Sonrasında geriye kalan insanların yaşamaşı için kar küreyici (Snowpiercer) adlı tren icat edilir.

Trendeki şartlar, trende yaşamak zorunda kalan insanlar için ezici sınıf farkına yol açar. En son vagona en alt kademe dünyada sefalet içinde yaşayan insanlar yerleştirilir. Bu vagonda insanlar acınacak halde çoğu şeyden mahrum bırakılarak yaşarlar. Birçok isyana kalkışsalar da başarılı olamamışlardır. Çocukluğundan beri bir isyan planlayan Curtis (Chris Evans) tek tek bütün vagonları geçip trenin merkezi olan makineyi fethetmek ve herkesin eşit yaşamasını istemektedir. Daha önceki isyanlardan dolayı trendeki silahların mermileri bittiği için Curtis isyanı başlatır.

svg%3ECurtis isyan sırasında birçok arkadaşını kaybeder ve ilerledikçe son vagona yapılan büyük ayrımı, haksızlıkları, göz ardı edilen pislikleri ortaya çıkarır.

Film gerçekten yüksek gerilim ile ilerliyor ve izleyicileri içine çekmeyi başarıyor. Yenilmezlerden de tanımış olduğumuz Chris Evans’ın oyunculuğu ve hız kesmeyen aksiyonu ile filmi çok beğendim. Özellikle bu karantina günlerinde izlerken eğlenebileceğiniz güzel bir film.


Ayrıca Snowpiercer’ın dizi uyarlamasının 17 Mayıs 2020’de yayımlanması bekleniyor. Dizinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz .

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.