Scenes From a Marriage dizisinin başrolü Jessica Chastain oldu

mm
Scenes From a Marriage

HBO’nun Scenes From a Marriage dizi uyarlamasının başrolü değişti. Temmuz 2020’de Ingmar Bergman imzalı filmin uyarlamasının HBO’da ekrana geleceği duyurulmuştu. Ancak bugün, Oscar Isaac ve Michelle Williams’ı bir araya getirecek diziden ayrılık haberi geldi ve Michelle Williams projeden çekildi.

Scenes From a Marriage

Michelle Williams’ın diziden ayrılma sebebi olarak ise pandemi sonrası değişen prodüksiyon çakışması neden gösterildi. Williams’ın yerine ise “Interstellar”, “Marslı” ve “X-Men: Dark Phoenix” gibi filmler ile adını büyük kitlelere duyurmuş olan Jessica Chastain geçti.

Marianne ve Johan’ın 10 yıl içerisindeki evlilik serüvenini konu edinen mini dizi “Scenes from a Marriage“, 1973 yılında Ingmar Bergman tarafından İsveç televizyonları için çekilmişti. Ancak yönetmen daha sonra altı bölümden oluşan bu mini diziyi üç saatlik bir filme çevirmişti. Bu film ise Woody Allen, Richard Linklater ve Ari Aster gibi birçok film yapımcısı için önemli bir ilham kaynağı olmuştu.

Scenes From a Marriage

Scenes From a Marriage konusu

HBO’nun yeni versiyonu ise modern zamanda yaşayan bir Amerikan çiftinin bakış açısı üzerinden; aşkı, nefreti, arzuyu, tek eşliliği ve boşanmayı sorgulayacak.

Çekimlerine yakın zamanda başlanması beklenen dizinin yönetmen koltuğunda Hagai Levi oturacak. The Juilliard School konservatuvarında birlikte okuyan Chastain ve Isaac ikilisi daha önce 2014 yapımı A Most Violent Year’da da birlikte rol almıştı.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Total
0
Shares
Önceki
Battlestar Galactica
mm

Battlestar Galactica filmi geliyor

Sonraki
saygı

Saygı dizisinin resmi fragmanı yayımlandı