Resident Evil

Resident Evil filminin çekimleri tamamlandı

Korku oyunları denildiğinde akla gelen serilerden biri olan Resident Evil’ın, bir filme uyarlanacağını geçtiğimiz aylarda öğrenmiştik. Bugün ise yapımın çekimlerinin tamamlandığı Sony Pictures’ın resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile duyuruldu.

Resident Evil konusu

Filmin yönetmenliğini üstlenen Johannes Roberts, aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme aldı. Filmin konusuna dair detaylar henüz açıklanmadı. Ancak konusu ve karakterleri ile birlikte serinin ilk oyunlarına sadık kalınacağı söyleniyor. Ayrıca filmin, oyunların atmosferini yansıtacağı iddia ediliyor.

Roberts daha önce yaptığı bir açıklamada konu hakkında şunları söylemişti: “İlk iki oyuna geri dönmek ve onları ilk oynadığımda yaşadığım korkunç içgüdüsel deneyimi yeniden yaratmak ve aynı zamanda ölmekte olan küçük bir Amerikan kasabası hakkında temelli bir insan hikayesi anlatmak istiyorum. Bu, günümüzün izleyicileri için hem ilişkilendirilebilir hem de alakalı hissettiriyor.”

resident evil

Filmin oyuncu kadrosunda; Claire Redfield rolü ile Kaya Scodelario, Jill Valentine rolü ile Hannah John-Kamen, Chris Redfield rolü ile Robbie Amell, Albert Wesker rolü ile Tom Hopper, Leon S. Kennedy rolü ile Avan Jogia, William Birkin rolü ile Neal McDonough, Chief Irons rolü ile Donal Logue ve Chad Rook, Lily Gao gibi isimler yer alıyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.