percy jackson

Percy Jackson serisi dizi oluyor!

Büyük bir hayran kitlesi bulunan kitap ve film serisi Percy Jackson dizi olacak.

Dizinin duyurusunu, kitapların yazarı Rick Riordan yaptı.

Percy Jackson, ilk olarak 5 kitaplık fantastik roman serisi olarak hayatımıza girmişti. Türü itibari ile benzerlik gösterdiği bir seri olan Harry Potter’ın sinemada yakaladığı başarının ardından ise bu başarıyı tekrarlayabileceği düşünülerek seri sinemaya uyarlanmıştı. 2010 yılında vizyona giren ilk film olan Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief  ( Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı) filmi yeni bir seri başlatmıştı. Serinin ikinci filmi olan Percy Jackson: Sea of Monster ( Percy Jackson ve Olimposlular: Canavarlar Denizi) ise 2013 yılında vizyona girmişti fakat iki film de gişede beklenilen başarıyı elde edemedi. Hâl böyle olunca seri iki filmin ötesine gidemedi.

Percy Jackson

Hikayede Percy Jackson, Yunan mitolojisinde tanrı olan Poseidon’un yarı tanrı olan oğlu olduğunu öğrenir. Percy zamanla kendisi gibi tanrıların soyundan gelen gençlerle tanışır, onlarla sadece yarı tanrıların olduğu bir kampta yaşamaya başlar fakat bu da çok uzun sürmez ve annesini Yeraltı Tanrısı Hades‘ten kurtarmak için arkadaşlarıyla beraber mitolojik tanrılar ve yaratıklarla karşı karşıya geldiği bir maceraya atılır.

Rick Riordan haberi Twitter hesabından yayımladığı açıklamayla kesinliğe kavuştursa da Disney’den henüz bir açıklama gelmediği için bu dizi uyarlamasını kimin hazırlayacağı ve ne zaman prodüksiyonun başlayacağı gibi detaylar belirsizliğini koruyor. Sinema uyarlamasında Logan Lerman‘ın hayat verdiği Percy Jackson karakterini dizide kimin oynayacağı ise merak konusu. Fakat dizinin oyuncu kadrosunun tamamen değişeceği ve film ile aynı kalmayacağı konuşuluyor.

Yeni dizi uyarlaması için çok heyecanlı olduğunu bildiren yazar Riordan, yapımın her alanında bizzat aktif olarak yer alacağını ve yapımın “aslına sadık bir uyarlama” olacağını duyurdu. Bu da kitaba fazlasıyla bağlı kalınacağı için hayranlarını sevindirdi.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.