Netflix Türkiye’den 6 yeni yapım

Atiye

Dünya’nın en popüler platformlarından biri olan Netflix, Türkiye’de de çokça ilgi görmekte. Bu ilgiden dolayı oldukça memnun olan Netflix Türkiye geçtiğimiz dönemlerde ilk Türk yapımı olan The Protector (Hakan: Muhafız) dizisini yayımladı. Atiye, Aşk 101 ve Türk-Amerikan ortak yapımı olan Rise of Empires: Ottoman da Türk içerikleri arasında yerini almakta.

Netflix, geçtiğimiz günlerde ise 2020’de yeni Türk yapımı içeriklerinin yayımlanacağını açıkladı.

Netflix Türkiye

Netflix Türkiye’nin yeni yapımları

Fatma

Henüz çıkış tarihi veya oyuncu kadrosu hakkında bir bilgimiz olmasa da ilginç bir konuya sahip olduğunu biliyoruz. Dizi, Fatma adındaki temizlik görevlisi olan bir kadını anlatacak. Fatma’nın hapisten tahliye edilen kocası bir süre sonra ortadan kaybolur. Kocasını aramaya başlayan Fatma istemeyerek bir cinayet işler. Bu ilk cinayetinden sonra kocasının geçmişi yüzünden hayatta kalabilmek için yeni cinayetler işlemek zorunda kalır.

Sıcak Kafa

Dizi, dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihne bulaşabilen bir salgın hastalığı konu alıyor. Dünyayı alt-üst eden bu salgın, hastalığa maruz kalan insanları deliye dönüştürüyor. Biz ise bu salgın hastalıktan etkilenmeyen tek kişi ise eski dil bilimci Murat Siyavuş’u izleyeceğiz. Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Siyavuş, saklandığı yerden kaçmak zorunda kalır. Salgın hastalığın ona mirası olan ‘sıcak kafa’ sırrının peşine düşmek zorunda kalacaktır.

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ece Yörenç’in yaratıcısı olduğu bu dizide yönetmenliği Çağan Irmak ve Umut Aral yapıyor. Başrolde Özge Özprinçci’nin olduğu dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş. Birkan Sokullu, Burak Yamantürk, Ümit Erdil, Elifcan Ongurlar, Selçuk Borak, Ahmet Rıfat Şungar ve Feyyaz Yiğit gibi sevilen oyuncular kadroda yer almakta.

Dizi, 10 yıllık evliliğinden, ikiz çocuklarında ve eşinden sıkılan Reyhan’ın hikayesi anlatılıyor. 500 yılın en büyük kanlı ay tutulması gerçekleştiği gün Reyhan 10 yıl öncesine yani eşinin ona evlilik teklifi ettiği güne dönüyor. Sıkıldığı hayatını değiştirebilmesi için elinde ikinci bir şansı olan Reyhan şimdiki aklıyla kararlar almak zorunda kalıyor.

50 m²

Leyla ile Mecnun’un yazarı Burak Aksak ile İşler Güçler yönetmeni Selçuk Aydemir yönetmenliği üstlenmekte. Konusu hakkında pek bilgimiz olmayan bu dizinin Gölge isimli bir tetikçinin yaşadıklarını anlatacağı söyleniyor.

Yarına Tek Bilet

Yarına Tek Bilet, Netflix’in ilk orijinal Türk filmi olarak 19 Haziran’da izleyicilerle buluşacak. Başrollerinde Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger’in olduğu filmi Ozan Açıktan yönetiyor.

Film, Ankara’dan İzmir’e doğru olan bir tren yolculuğunda tanışan iki kişinin romantik ilişkisini anlatacak.

Exatlon Challenge

Exatlon Challenge Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını yaptığı bir şov olacak. Sosyal medya fenomenlerinin yarışacağı programda Orkun Işıtmak ve Oğuzhan Uğur yarışmanın sunuculuğunu üstleniyor. Yarışların sonunda oyuncuların ödüllerle veya cezaların bulunduğu bir kafese girmek gibi sonuçları olacak.

Siz bu yapımlar hakkında ne düşünüyorsunuz? İzlemeyi planlıyor musunuz?

Aşağıdaki linkten bir başka Netflix Türk yapımı olan Aşk 101 dizisinin detaylı incelemesine ulaşabilirsiniz

https://seyrederiz.com/ask-101-inceleme/

Total
0
Shares
Önceki
v for vandetta

Distopya nedir? 10 distopik film

Sonraki
3E2B1476 0D7D 4291 B394 77C41C96A3D1

En iyi 10 Bollywood filmi