Netflix’in yeni korku dizisi: Archive 81

mm
Archive 81

Netflix, Archive 81 isimli yeni bir korku dizi hakkında çalıştığını duyurdu. Aynı isimli podcast’ten uyarlanacak olan dizi, korku draması türünde.

Sezonu 8 bölüm sürecek projenin başrollerinde Mamoudou Athie ve Dina Shihabi ikilisi yer alıyor. Rebecca Sonnenshine, dizinin senaryosunu ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek. James Wan ve Michael Clear’ın yapım şirketi Atomic Monster Productions ise yapım şirketi olarak görev alacak.

Archive 81

2018 yılında başlayıp üç sezon süren Archive 81 podcast’i; korku, şehirler ve bilinçaltı hakkında kurgu bir podcast’ti. Podcast serisini hazırlayan Daniel Powell ve Marc Sollinger, Netfliix dizisinde de yapımcı olarak yer alacak. Seride karanlık ve duygusal bir romantizm korkuyla bir araya geliyor.

Archive 81 konusu

Mamoudou Athie, 90’lı yılların başından kalma hasarlı bir video kaset koleksiyonunu restore eden arşivci Dan Turner’ı canlandıracak. Turner, kendisini tehlikeli bir tarikatı araştıran belgesel film yapımcısı Melody Pendras’ın çalışmalarını restore ederken bulur. Melody’nin hikâyesinin içine çekilen Dan, onu 25 yıl önceki korkunç sonundan kurtarabileceğine ikna olur.
Dizinin ne zaman izleyiciler ile buluşacağı ve oyuncu kadrosuyla ilgili diğer ayrıntılar henüz belli değil. Ancak dizi ile ilgili yeni detayların önümüzdeki dönemde açıklanması bekleniyor.
Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için sitemizi takipte kalın.
Total
0
Shares
Önceki
saygı
mm

“Saygı”, ilk bölümü ile BluTV’de

Sonraki
Chilling Adventures of Sabrina
mm

Chilling Adventures of Sabrina 4. sezon fragmanı yayımlandı