Netflix

Netflix, TV yayınını test ediyor

Dünyanın en büyük dijital içerik platformu Netflix, abonelerine farklı yöntemler sunmaya devam ediyor. Platform, izleyeceği içerikler konusunda kararsız kalan kullanıcıları için “Direct” isimli yeni bir seçenek test ediyor.

Platformun içerikleri arasında seçim yapmak için geçirilen uzun süre, kullanıcılar tarafından zaman zaman eleştiriliyor. Geçtiğimiz ay platformun yapımcı Christian Petzold, seçme süreci başını ağrıttığı için Netflix’ten nefret ettiğini belirtmişti. Şimdi ise bu son buluyor gibi görünüyor.

Netflix

Netflix Direct nedir?

Test edilen yeni yöntem ile platformda yer alan içerikler, TV kanallarında olduğu gibi belli bir program ile yayımlanacak. Fransa’da test edilmeye başlanan “Direct” adlı bu yeni kanal, tarayıcı üzerinden yayın yapacak ve yalnızca platformun abonelerine açık olacak. Şu an için test için açılış yapan hizmetin aralık ayında Fransa genelinde açılması planlanıyor.

Şirket, yaptığı açıklamada Fransa’yı seçme nedeni olarak geleneksel TV’yi tüketme biçimlerini gösterdi. Ayrıca Fransa’daki çoğu izleyicinin ne izleyeceklerini seçmek zorunda olmama fikrini sevdiğini ekledi. Şirketin Fransa’daki üye sayısı şu an için 9 milyon civarında.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Yönetici

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.