Matrix 4’ün vizyon tarihi açıklandı

How I Met Your Mother'ın yıldızı Neil Patrick Harris, Matrix 4 oyuncu kadrosuna katıldı

 

Bilim kurgu sinemasının kült yapımlarından Matrix, serinin dördüncü halkası ile bir kez daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Uzun süre söylenti olarak kalan Matrix 4 ve hakkındaki dedikodular üzerine, ağustos ayında Warner Bros. Picture Group’un Başkanı Toby Emmerich, Matrix’e imza atan ekibin yeniden bir araya getirileceği resmi olarak duyurmuştur.

İlgili resim

Matrix efsanesinin yıldızları Reeves ve Carrie-Anne Moss, serinin dördüncü halkasında sırasıyla Neo ve Trinity rollerine geri dönecekler. Aquaman’in yıldızlarından olan Yahya Abdul-Mateen II ve efsane dizi How I Met Your Mother ile gönüllerde taht kuran Neil Patrick Harris ve Netflix’in sevilen dizisi Minhunter’dan tanıdığımız Jonathan Groff, Matrix 4’ün oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerdendir.

Warner Bros yapım şirketinin sözcüsü Toby Emmerich, yaptığı açıklamada Matrix filmlerinin yönetmeni Lana Wachowski ile çalışacakları için çok heyecanlı olduklarını aktararak: “Lana, gerçek bir vizyona sahip, özgün ve orjinal bir sinemacı. Matrix evreninin yeni filmini yazıp, yöneteceği ve yapımcısı olacağı için heyecanlıyız.” dedi.

Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek olan 4. devam filminde yönetmen koltuğuna, orijinal üçlemenin yönetmenlerinden biri olan Lana Wachowski oturacak. Filmin senaryosunu da aynı isim yazacak.

Wachowski’nni yanı sıra, filmin senaryo yazarları arasında Aleksandar Hemon ve David Mitchell de yer alıyor. Bununla birlikte Grant Hill de Wachowski ile birlikte dördüncü Matrix filminin yapımcılarından biri olacak.

Laurence Fishburne Morpheus ile ilgili görsel sonucu

Matrix 4’ün konusu ile ilgili detaylar henüz bellli değil. Laurence Fishburne tarafından canlandırılan Morpheus karakterinin daha genç biri ile dönebileceği konuşuluyor.

İlk üç Matrix filmi, küresel gişede 1,6 milyar doların üzerinde bir kazanç elde etmişti. Serinin dördüncü halkasının nasıl bir başarı yakalayacağı ise şimdiden merak konusu.

JOHN WİCK ile ilgili görsel sonucu

Başarılı oyuncu Keanu Reeves’in merakla beklenen diğer serisinden John Wick 4 de Matrix 4 ile aynı gün vizyona giriyor. Warner Bros. iki filmin de 21 Mayıs 2021 tarihinde gösterime gireceğini duyurdu.

 

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.