Dudak uçuklatan mini dizi: Kedilere Bulaşmayın!

images

Gerçek bir hikayeye dayanan bu mini dizi 3 bölümden oluşuyor ve tam adı: “Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı”. Gerçeklere dayanmasından dolayı belgesel niteliğinde diyebiliriz. En başında söylemeliyim ki hassas olan insanların izlemesini önermem, görüntülerden dolayı değil ama yaşananlar cidden tüyler ürpertici. Ayrıca bir de hayvanseverseniz çok etkileneceğiniz kesin. Gerçi ülkemizden neler gördük hayvan cinayetleri ile ilgili ama bunlara alışmamak en iyisi çünkü alıştığımız zaman bir şeyler normalleşmeye başlar bu da bir dip not olsun.

Şimdi konudan bahsetmem gerekirse: İnternette kedi öldürdüğü videoları yayınlayan anonim bir katil ve onu bulmaya çalışan bir grup insan var. Her sonraki sahnede işler daha da çığrından çıkıyor ve siz eliniz ağzınızda “Ya yeter artık!” diye söyleniyorsunuz. Aslında dizideki büyük soru çıkıyor karşımıza: “Katilin tek istediği ilgi olabilir mi? Bu kadar tepki göstererek aslında oa istediğini veriyor olabilir miyiz?”. Bu sorular hem sizin aklınızda dönüyor hem de çok sık bir şekilde dizide geçiyor. Yani düşündürücü bir yanı da var.

Son olarak bu çok kısa bir dizi olsa da kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü böylelikle insanların ne kadar korkunçlaşabileceğini görüyoruz. Bir de izlerken hakaret edeceğiniz gerçeğini belirtmem gerekiyor çünkü çok sinirleneceksiniz. Kısacası, küçük bir öneri; izledikten sonra dışarı çıkmayın yoksa birine patlayabilirsiniz.

İyi seyirleeer.

 

Total
0
Shares
Önceki

Hakettiği Değeri Göremeyen Yapımlardan: Limonata

Sonraki

Matrix 4’ün vizyon tarihi açıklandı