DB851683 711B 4424 B0CF 9C906626994C

Major 2 animesinin 2. sezon 5. bölümü 30 Mayıs’ta yayımlanacak

Serinin resmi Twitter hesabı Cumartesi günü, animenin 5. bölümünün 30 Mayıs’ta yayımlanacağını açıkladı.

Animenin 4. bölümünden sonra 5. bölümü, Koronavirüs nedeniyle ertelenmişti. Şimdi ise kaldığı yerden devam edecek.

Takuya Mitsuda mangayı, beş yılın ardından seriye devam olarak, Weekly Shonen Sunday’de Mart 2015’te başlattı. Takuya Mitsuda’nın mangasından uyarlanan anime, prömiyerini 4 Nisan’da NHK Educational üzerinden yapmıştı.

Anime ekibi 25 Nisan’da, dördüncü bölümden sonra yeni bölümlerin erteleneceğini açıklamıştı. Bunun üzerine NHK Educational, animenin ilk dört bölümünü 2 Mayıs’tan itibariyle yeniden yayımladı.

major 2

Konusu

Önceki seri olan Major’un kahramanı Shigeno Goro, ne olursa olsun beyzbol sevdasından vazgeçmemiş, atıcılığı bırakmasına rağmen merkez oyuncu ve vurucu olarak hayatına devam etmiştir. En büyük fark ise artık bir karısı ve iki çocuğu vardır. Oğlu Daigo, babası Goro’nun profesyonel beyzbol oyunculuğuna hayran olmuştur ve onun yolunda ilerlemek ister. Sadece babası değil, iki büyükbabası, annesi ve ablası da beyzbolda yetenekli isimler olmuştur. Özellikle ablası babası gibi yetenekli bir atıcı olarak ortaokul takımının kaptanıdır.

Major 2

Tüm bunlara hayranlık besleyen Daigo, babasının ilk beyzbol takımı olan Mifune Dolphins’e katılmaya karar verir. Başarılı bir beyzbol ailesinden olduğu için herkesin ondan çok büyük beklentileri vardır fakat Daigo güçsüz bir kolu olduğu için beyzbolda başarısızdır. Herkesin yüksek beklentileri de üzerindeki baskıyı artırınca beyzbolu bırakır. Aradan iki yıl geçer ve babasının en yakın arkadaşı Satou Toshiya’nın oğlu Satou Hikaru okullarına transfer olur ve o, Daigo’nun içindeki beyzbol ateşini tekrar yakacaktır. Anlayacağınız Major Second’da bu sefer de kahramanımızın oğlunun dünyasını izliyoruz.

Bu güzel spor animesinin fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.