Kovan

Kovan filmi ne zaman vizyona girecek?

Başrolünde Meryem Uzerli’nin rol aldığı ve Eylem Kaftan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kovan filmi, gerek konusu gerekse aldığı ödüller ile izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Bugün, heyecanla beklenen filmin vizyon tarihi açıklandı.

Kovan

Kovan konusu

Ortaokul yıllarında Artvin’den Almanya’ya gönderilmiş olan Ayşe, uzun yıllar boyunca memleketinden uzakta yaşamıştır. Ancak annesinin hastalanması sonucu çocukluğunun geçtiği köy evine geri döner. Ölüm döşeğinde olan annesi, kızından son isteği olarak aile mesleği olan arıcılığı yapmasını ister. Hayatta en büyük korkusu arılar olan Ayşe, annesinin isteğini geri çeviremez ve aile yadigârına sahip çıkmaya karar verir. Arıcılık yapmaya başladığı süreçte, arıcılığın merkezi olan köye modern teknikler getirir ve bu yüzden Ayşe ile geleneksel arıcılar arasında çatışmalar yaşanır.

Filmin oyuncu kadrosunda; Meryem Uzerli, Feyyaz Duman, Hakan Karsak, Burcu Salihoğlu, Dizem Kaftan, Ömer Akdemir ve Sennur Nogaylar gibi önemli isimler bulunuyor.

Merakla beklenen filmin vizyon tarihi olarak ise 25 Eylül Cuma günü takvimlere işaretlendi.

TRT ortak yapımı olan ve şimdiye kadar katıldığı Malatya Film Festivali ve Kayseri Film Festivali’nden ödülle dönen filmin sonbahar aylarında; İspanya, İsviçre, Almanya, ABD ve Bangladeş’teki festivallere de konuk olması planlanıyor.

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.