Killing Eve inceleme ve tanıtım

killing eve villanelle tv fashion women hd wallpaper preview

Casusluk, polisiye, gerilim az biraz güldürme…  Killing Eve, İngiltere’de BBC America için Sid Gentle Films tarafından üretilen bir televizyon dizisidir. Jodie Comer, Sandra Oh, Fiona Shaw gibi isimlerin başrollerinde yer aldığı dizi her sezonu 8 bölüm olan 2 sezonuyla sayısız başarıya ve olumlu eleştiriye sahip oldu.

golden globes nominated killing eve gets early season four renewal before third season arrives this spring

Killing Eve, Villanelle adlı romandan uyarlanmış bana kalırsa bir başladığınızda ekrandan kalkmak istemeyeceğiniz bir dizi. Konusuna gelecek olursak Sandra Oh’un canlandırdığı Eve Polastri monoton mesleğinin içinde bir aksiyon, bir gizem aramaktadır. Kadın ajanlara ve katillere olan ilgisiyle de yer altı insanların ilgilendiği uluslararası bir davada rol edinir. Psikopat ve işinin ehli olan Villannelle ise bu davada aranan seri katil desek yeridir. Eve’in bu işe atılmasıyla birlikte Villannelle ile aralarında bir bağ oluşmaya başlar. Kedi-fare oyunu haline gelmeye başlayan bu bağda ne zaman, kimin gücü eline geçireceği beklenmedik bir hâle geliyor.

Çok karakterli bir kadrosu bulunmayan dizide oyunculuk performansı açısından da bizi üzen bir sahne yok aksine her sahneden gerek replikler gerek oyuncular sayesinde müthiş keyif alıyorsunuz. Ayrıca yönetmen ve senaryo açısından da fire verdiği yer yok demek yalan sayılmaz.

1554544344420 killing eve

İngiliz mizahını sevenlerin de bayılarak izleyeceği bir dizi. Polisiye koşuşturmanın arasında özellikle Villannelle karakterinin sahneleri eğlenceli anlar yaşatabiliyor. Jodie Comer’ın bu performansıyla Emmy, Sandra Oh’un ise Golden Globe kazandığı bilgisini de paylaşmadan edemeyeceğim.

Bahsettiğim türleri izlemekten zevk alıyorsanız sizi pişman etmeyeceğine eminim. Son birkaç ayda popülerliği artmaya başlayan dizinin 3. ve 4. sezonu çoktan onaylandı. Senaryosunda aksaklıklar yaşamamasını ummakla beraber daha birçok kişi tarafından keşfedilmesini bekliyorum.

evewallpaper

Total
0
Shares
Önceki

Matrix 4 setinden yeni haberler

Sonraki
1371931

Avatar: Son Hava Bükücü’nün 15.yılına özel 5 efsanevi sahne