Avatar: Son Hava Bükücü’nün 15.yılına özel 5 efsanevi sahne

1371931

Televizyon tarihinin en efsanevi animasyon dizilerinden Avatar: Son Hava Bükücü seyirci tarafından öyle beğenilmiş ve yapımcılar tarafından o kadar iyi tasarlanmıştı ki birçok live-action diziden daha çok takdir ediliyor. Çoğumuzun çocukken seyrettiği Avatar, yetişkinken izleyince dahi ilginizden, heyecanınızdan bir şey kaybetmiyorsunuz. Gelin, 15.yılında izlerken bizde hatıralar bırakmış beş sahneyi hatırlayalım.

1- Zuko vs Azula mücadelesi

İçten bir şekilde söyleyebilirim ki birçok dizi-filmde gördüğümüz, teke tek savaş sahnelerinden daha iyidir. Şu an izlediğimizde dahi heyecanımızı kesmediğimiz sahnelerden biri. Azula’nın yaşadığı mental breakdown, ikilinin hız kesmeyen güç mücadelesi ve ortaya çıkan görsel şölen…

2- Aang ve Ateş Kralı Ozai’nin final mücadelesi

Dizide bölümlerce beklenen bu savaş sahnesi elbette efsaneler arasında. Aang’in Avatar formuna dönüşmesi, o evrenin en güçlü iki kahramanının mücadelesi hepimize heyecanı doruklarda yaşatmıştır. Çocukken de, şimdi de.

3- Avatar hakkında yapılan tiyatro oyunu

Biraz da eğlenceli sahnelerden gidecek olursak… Bu ekip için hazırlanan absürt tiyatro oyunu ve kendilerine olan tepkileri dizinin en keyifli dakikalarından olabilir. Hatırlayıp yeniden gülmek için birebirdir.

4- Katara’nın kan bükme sahnesi

Katara’nın karakterinde ciddi ve ürkütücü noktalar gördüğümüz ilk sahne olabilir. Aynı zamanda Katara’nın gücünü net bir şekilde gördüğümüz sahne de. İzlerken yaşattığı keyif ise inanılmaz. Dizinin müthiş kurgulanmış sahnelerinden biri kesinlikle.

5- Avatar’ın efsanevi giriş sahnesi

Bunu eklemesek olmazdı tabii ki. Cümlelerini teker teker hatırlayabildiğimiz Avatar: Son Hava Bükücü’nün jeneriği ikonikleşmiştir. Su. Toprak. Ateş. Hava. Bu güzel dizinin 15.yılını hep beraber kutluyoruz.

Total
0
Shares
Önceki
killing eve villanelle tv fashion women hd wallpaper preview

Killing Eve inceleme ve tanıtım

Sonraki
transformers war for cybertron trilogy siege trailer optimus pri 1208189 1280x0 1

Netflix’in yeni Transformers üçlemesinden ilk fragman geldi