kağıttan hayatlar

Kağıttan Hayatlar ne zaman çıkacak?

Netflix’in, kağıt toplayıcısı olan Mehmet ve bir noktada hayatları kesişen 8 yaşındaki Ali’nin başına gelenleri anlatan filmi Kağıttan Hayatlar‘dan ilk fragman geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Filmin ne zaman çıkacağı ise merak konusu.

Netflix, başrolünde Çağatay Ulusoy‘un bulunduğu yeni Türk yapımı filmi olan Kağıttan Hayatları’nı geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. The Protector, Atiye ve Aşk 101 gibi diziler ile Türkiye’deki ilk orijinal yapımlarına imza atan Netflix, dizilerin yakaladığı başarının ardından yerli filmlere de yönelmiş ve ilk orijinal Türk yapımı filmi olan Yarına Tek Bilet‘i çıkarmıştı. Netflix, Türkiye’de sansür olayları gibi engellerle karşılaşsa da yerli yapımlara yatırım yapmaya devam ediyor. Kağıttan Hayatlar da bu yapımlardan biri olarak 2021’de Netflix arşivindeki yerini alacak.

kağıttan hayatlar

Kağıttan Hayatlar ne zaman çıkacak?

Yönetmen koltuğunda Can Ulkay’ın oturduğu, senaryosunu ise Ercan Mehmet Erdem’in kaleme aldığı film, 15 Mart 2021’de tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayımlanacak.

Kağıttan Hayatlar filminin konusu

İstanbul’un eski binaları, sokakta koşturan çocukları, yan yana dükkanlarıyla bezeli, adına yakışır bir ara sokağı… Mehmet (Çağatay Ulusoy), her gün gördüğümüz ancak gündelik hayatın telaşıyla dikkat etmediğimiz, fark edemediğimiz kağıt toplayan gençlerden biridir. Mahalledeki çöp toplama deposunu işleten Mehmet’in en büyük destekçisi ise onlara çocukluktan beri kanat geren Tahsin Baba’dır. Bir akşam iş dönüşü en yakın arkadaşı Gonzales’in çekçek çuvalından hayatlarının orta yerine 8 yaşındaki Ali isimli bir çocuk (Emir Ali Doğrul) düşer. Mehmet bir yandan Ali’yi ailesine kavuşturmaya çalışırken bir yandan da Ali ile ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.