irma vep

Irma Vep filmi dizi oluyor

Oliver Assayas, yazıp yönettiği film Irma Vep’in dizisini çekecek.

Fransız yönetmen 1996 yılında hem yazdığı hem yönettiği Irma Vep adlı filmin dizi versiyonunu çekecek. Cannes Film Festivali ile dünya prömiyerini yapan filmin yapımcılığını A24 ile beraber üstlenecek. Dizinin tamamını filmde de olduğu gibi Oliver Assayas yazacak. Oliver Assayas film hakkında konuştu:

 “Yazımıyla beni bir süre meşgul edecek bu proje üzerinde çalışıyordum”

Ne yönetmenden ne de A24’ten başka bir açıklama gelmedi.

Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış bölümünde dünya prömiyerini yapan Irma Vep filminin başrolünde, In the Mood for Love gibi Wong Kar-wai filmleriyle tanınan Maggie Cheung yer alıyor. Filmde Maggie Cheung’a Nathalie Richard, Bulle Ogier, Lou Castel, Arsinée Khanjian ve Antoine Basler gibi isimler eşlik ediyor.

irma vep

Irma Vep filminin konusu ne?

René Vidal, çalışma arkadaşlarının deyimiyle bir zamanlar iyi filmler çekmiş, şimdiyse ne yaptığını bilmeyen bir yönetmendir. Vidal’in son projesi, sessiz dönemde çekilmiş bir film olan ‘Les Vampires’yi yeniden çekmektir. Bu filmin başkarakteri olan Irma Vep ise kafasındaki en büyük soru işareti olur. Zira Fransa’da Irma Vep’i tekrar canlandıracak bir oyuncu bulamayacağını düşünmektedir. Bu nedenle de Hong Konglu ünlü bir aktris olan Maggie Cheung ile anlaşır. Bu zamana kadar sadece aksiyon filmlerinde rol almış olan Maggie ne Fransızca konuşabilmekte ne de orada olma nedenini tam olarak anlayabilmektedir. Bu süreçte ona en yakın davranan kişi kostüm sorumlusu Zoe olacaktır. Karmaşa dolu bu sette her birini zor duruma düşürecek trajikomik anlar yaşanacaktır.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.