Kısaca The Politician dizisi

w

The Politician, daha önce American Horror Story, Glee, Scream Queens, American Crime Story ve Pose gibi başarılı projelere imza atan Ryan Murphy’nin ilk Netflix projesi.

Yıllardır anlaşmalı olduğu Fox kanalından ayrılan Murphy, bu senenin başında Netflix’le 300 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştı. The Politician, “Netflix iyi ki bu adamla anlaşmış” dedirtiyor.

w

Dizinin başrolünde daha önce Pitch Perfect’ten tanıdığımız ve Amerika’da Dear Evan Hansen müzikaliyle oyunculuğunu ve sesini bize kanıtlamış olan Ben Platt yer alıyor.

Ben Platt, 7 yaşından beri kendini ülke başkanı olmaya adamış Payton Hobart’ı canlandırıyor. Zengin bir aile tarafından evlat edilen Payton, küçüklüğünden beri en büyük hedefi olan ülke başkanlığı için ilk adımını lisede atıyor. Küçüklük arkadaşları Alice, McAffe ve James’i kampanyasında çalıştıran Payton, ilk sezonda Saint Sebastian Lisesindeki okul başkanlığı için çalışıyor. Okul başkanlığına aday olan Payton, seçimi kazanmak için elinden gelen her şeyi, ciddi anlamda her şeyi yapıyor. Dizi bize okul başkanlığı seçim süreciyle birlikte Payton’ın yaşadığı psikolojik sıkıntıları, aşk hayatındaki sıkıntılarını, arkasından iş çeviren arkadaşlarını ve siyasetin ne kadar çirkin bir şey olabildiğini gösteriyor.

BeFunky collage

Bu zamana kadar en yüksek notları almış, en iyi eğitimleri görmüş, birçok etkinlikte yer almış, her şeyi programına göre yapan ve mükemmel bir profil çizen Payton, başkanlık seçiminin sonucuna göre ya daha da yükselecek ya da tepetaklak yuvarlanacaktır.

Komedi ve politikacılara yergi dolu bu dizi, bize nasıl politikacı olunacağını öğretiyor. Hayattaki en büyük hedefini yerine getirmek için önce okul başkanı olması ve sonra da Harvard’a girmesi gereken Payton bunları başarabilecek mi? Tüm bunların cevabı i.in The Politician, sizi ilk sezonuyla Netflix’te bekliyor.

Total
0
Shares
Önceki
dark

GEÇMİŞ, ŞİMDİ VE GELECEĞİN DİZİSİ: DARK

Sonraki
BeFunky collage

Her sezonu farklı korku dizisi: American Horror Story inceleme