GEÇMİŞ, ŞİMDİ VE GELECEĞİN DİZİSİ: DARK

dark

Alman yapımı bir Netflix dizisi olan Dark, beyin yakan bir zaman yolculuğu konusu ile karşımızda. İlk bölümden itibaren bizi bir paradoks içine sokan dizi, Almanya’nın Winden kasabasında geçiyor. Korku, bilim-kurgu, gerilim türündeki bu dizi, ilk bölümden itibaren bizi kendisine bağlamayı başarıyor. Alman yapımı dizimizin yönetmeni Baran bo Odar, senaristi Jantje Friese.

Almanya’nın küçük bir kasabası olan Winden’da bir adamın intiharıyla olaylara başlıyoruz. Bu kişi ölmeden önce gelecekte açılmasını istediği bir mektup bırakıyor ve karmaşık olaylar dizisine tam da bu noktada başlamış oluyoruz. Bir çocuğun kaybolmasıyla ve ailesinin bu çocuğu aramaya başlamasıyla olaylar gizemli hale bürünerek devam ediyor. Karakterlerin kim olduğunu karıştırdığımız, olayları anlamlandırmakta güçlük çektiğimiz sahneler karşımıza fazlasıyla çıkabilir. Bu karmaşaya bir de zaman paradoksu eklenince bazı kısımlarda olayın içinden çıkamayabiliyoruz.

Dizideki karakterler arası akrabalık ilişkilerinin karmaşası ve geçmişteki, şimdiki, gelecekteki halleri arasındaki bağlantı bizi olayın içine daha fazla çekiyor. Yani bu dizide herkes herkesin akrabası olabilir.

Başrolleri Louis Hofmann, Lisa Vicari, Oliver Masucci, Maja Schöne, Jördis Triebel ve daha birçok başarılı oyuncunun üstlendiği dizinin 3. sezonu heyecanla beklenmektedir.

Alışılmışın dışında, bilimsel bir kurgu ve kusursuz oyunculukla yeni sezonunu iple çekeceğiniz ve asla sıkılmayacağınız bir dizi. Beyin yakan kusursuz bir gerilim ve zamanda yolculuk dizisi izlemek isteyen herkesin bakması gereken bir dizi.

Total
0
Shares
Önceki
Daybreak

Kısaca Daybreak dizisi

Sonraki
w

Kısaca The Politician dizisi