Herkesin gençliğinde izlemesi gereken 5 film

578313

Herkesin gençliğinde yer etmesi gereken 5 filmi sizin için derledik, iyi okumalar.

The Breakfast Club

80’li yıllara ve sonrasına damga vurmuş bir gençlik filmiyle devam edelim. Beş tane birbirinden alakasız öğrenci, ceza nedeniyle bir günü okulda geçirmek zorunda kalır ve sonrasında olaylar gelişir. Her karakter kendi içini, rengini belli etmeye başlar. İzleyenin kendinden mutlaka bir şeyler bulacağı bu gençlik filmi kültler arasında yerini koruyor.

wp2220225

10 Things I Hate About You

Başrollerinde Heath Ledger ve Julia Stiles’ın yer aldığı film sinema için dönüm noktası olan yıllardan, 1999 yılında vizyona girmişti. Romantik-komedi türünde olan film aradan yıllar geçse de türünde ikonik sayılıyor. Heath Ledger’ın gençlik yıllarına tanık olmak, eğlenceli bir zaman geçirmek isterseniz bulabileceğiniz nadir filmlerden. Bu unutulmaz sahneyi de ekleyelim elbette.

wp1

Dead Poets Society

Aynı bu adlı olan romandan uyarlanan film izleyen herkesin aklında kalmayı başarmıştır. Başrollerinde Robin Williams ve Robert Sean Leonard’ın oynadığı film klasik bir gençlik filmi gibi gözükse de aslında hayata bakış açınızı değiştirebilecek türden. Kitabını okumanızı, filmi izlemenizi şiddetle tavsiye edeceğimiz filmden aklımızda kalan birçok repliği olmasına rağmen carpe diem diyerek izlemeyen herkese hemen izlemesini öneriyorum.

wp11

Mean Girls

Listedeki diğer filmlerin aksine belli bir mesaj verme görevi taşımayan, kafa yormanızı gerektirmeyecek bir film Mean Girls. Kadrosu tanıdık isimlerle dolu. Lisede hepimizin karşılaştığı kız arkadaş gruplarını ele alıyor. Aynı zamanda o arkadaşlıkların nasıl berbat bir şekilde biteceğini de. Dans sahnesi, replikler ve daha birçok şeyle ikonikleşmiş bir Amerikan gençlik filmi.

wp21

The Perks of Being Wallflower

Başrollerinde Logan Lerman, Emma Watson ve Ezra Miller’ın yer aldığı film 2010’ların en iyi gençlik filmlerinden. Yine bir kitap uyarlaması olan film lise hayatına, karşılaşılan depresyona, psikolojik sorunlara ve hayatın ne kadar acımasız olabileceğine dair birçok fikri işliyor. Oyuncuların sağladığı mükemmel uyumun yanında filmin müzikleri de takdir edilesi. Tekrar tekrar izlemekten bıkmayacağınız, izlediğinizde de özel bir yere sahip olacak film türünün en başarılı örneklerinden.

wp2069712

Total
0
Shares
Önceki
5ddfb40ac9de3d17709bf53c

Netflix’in ikinci Türk yapımı dizisi Atiye yayımlandı

Sonraki
Ayla filmi gise verileri

Gerçek hayat hikayelerinden uyarlanmış 3 film