Haluk Bilginer’li Nuh Tepesi HBO’da gösterilecek

Nuh Tepesi

Tanıtımını yaptığı 18. Tribeca Film Festivali’nden iki ödülle dönen Ali AtayHaluk Bilginer ve Hande Doğandemir başrollü Nuh Tepesi, 2020 yılının sonlarına doğru HBO’da gösterilecek.

Nuh Tepesi, 18. Tribeca Film Festivali’nden iki ödülle döndükten sonra Adana Film Festivali ve Boğaziçi Film Festivali’nden ödül kazanmıştı. En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleri dâhil olmak üzere dört farklı ödüle layık görülen film, sinemalar Koronavirüs nedeniyle kapatılmadan önce vizyona girmişti.

Geçtiğimiz hafta da ülke genelinde sinema salonlarının tekrar açılması üzerine- yeniden vizyona giren film, şimdi ise uluslararası bir yolculuğa çıkıyor.

Nuh Tepesi

Game of Thrones, Chernobyl, The Sopranos, Sex and the City, True Detective, Six Feet Under, The Leftovers ve Succession gibi izleyicinin beğenisini kazanmış yapımları, izleyici ile buluşturmuş yayın kanalı HBO; Cenk Ertürk‘ün ilk uzun metrajına imza attığı ve ülkemizde başarı getiren Nuh Tepesi filminini kanalda yayımlayacak.

Nuh Tepesi konusu

Nuh Tepesi, bir yandan babasının isteğini yerine getirmek, diğer yandan da ayrılmak üzere olduğu hamile karısıyla arasını düzeltmek için mücadele gösteren Ömer’in hikayesini konu ediyor. Ömer’in babası, yıllar önce köyün tepesinde bulunan ve kendisinin diktiğini iddia ettiği bir ağacın altına öldüğü zaman gömülmek istemektedir. Ancak köy halkı ağacın Nuh Peygamber tarafından dikildiğine inanıldığı için bu isteğe şiddetle karşı çıkar.

Filmin yıl sonunda HBO‘da izleyici ile buluşması bekleniyor. Türkiye’de ise filmin hangi televizyon kanalı veya hangi dijital platformda karşımıza çıkacağı henüz belli değil.

Total
0
Shares
Önceki
The Promised Neverland

The Promised Neverland 2. sezondan yeni görseller paylaşıldı!

Sonraki
Baraj
mm

Baraj dizisinin 3. bölümünden 2 adet fragman yayımlandı!