Haikyuu!! To the Top’ın 2. yarısı ertelendi

Haikyuu!!

Haikyuu!!’nun 4. sezonu olan Haikyuu!! To the Top’ın 2. yarısı Koronavirüs kurbanı oldu

Serinin dördüncü sezonu olan Haikyuu!! To The Top’ın resmi web sitesi Cuma günü animenin ikinci yarısının Koronavirüs salgını sebebiyle ertelendiğini açıkladı.

h

Animenin ilk yarısı 10 Ocak’ta ve 13. bölüm de 3 Nisan’da yayımlanmıştı. Normalde 14-25 aralığındaki bölümlerden oluşacak olan ikinci yarının Temmuz ayında başlaması planlanıyordu. Hangi tarihe ertelendiği ise henüz belli değil. Web sitesi çok yakında anime için yeni bir prömiyer tarihi duyuracaktır.

Production I.G, Haruichi Furudate’nin voleybol konulu mangasının ilk TV anime uyarlamasını Nisan 2014’te yayımlamaya başlamış, animenin ikinci sezonunu Ekim 2015’te, üçüncü sezonu ise Ekim 2016’da yayımlamıştı.

Haikyuu!!

Serinin popüler mangası ise ilk kez 2012 Şubat’ta Haftalık Shonen Jump dergisinde okuyucuyla buluşmuştur. Artık spor animesi denince akla gelen anime voleybol temalı seriler söz konusu olduğunda kısıtlı bir listeye sahip olan anime dünyasına; kadın voleybol takımlarını işleyen Attack No.1, Ashita e Attack, Attacker You! ve Zoku Attacker You! Kin Medal e no Michi gibi eserlerin ardından adım atan diğer serilerin aksine erkek voleybol takımlarına odaklanıyor.

Hikayemiz ise baş karakterlerimizden Hinata’nın Karasuno Lisesi’nin 1.90 metre boy ortalamasına sahip ünlü voleybol takımının, ‘küçük dev’ adlı efsane oyuncusuyla oynadığı bir karşılaşmayı izlemesiyle başlıyor. Hinata için dönüm noktası olan bu maç kendisini voleybolun büyüsüne kaptırmasına yetiyor. Voleybola karşı sevgisi büyük ve bu sevgisini erkekler için voleybol takımı hatta kulübü bile bulunmayan bir okulda bir başına yaşatmaya çalışan kısa boylu baş karakterimiz Hinata’nın son ana kadar vazgeçmeden ve hedefi için var gücüyle çalıştığını görüyor bolca heyecanlı maçlar ve güzel dostluklar izliyoruz.

10374966 9F6E 4942 B6B4 E6F06BFFB8BC

 

Total
0
Shares
Önceki
26987B8F 0FDE 4876 95E4 0934FCE1F241

Teen Wolf ekibi 5 Haziran’da bir araya geliyor

Sonraki
love victor

Love, Victor dizisi 19 Haziran’da yayımlanacak