Gerçek yaşamdan alınan muhteşem bir hikaye: Umudunu Kaybetme

images 7

San Francisco’da , eşi Linda ve oğlu Christopher ile yaşayan Chris Gardner, 1981 yılında pahalı ve çabuk demode olabilecek düzeyde bir teknoloji olan kemik tarayıcı ürünlerinin satışını üstlenir. Bir süre sonra ürün satışı durur ve eşi Linda, aylardır çift vardiya çalışmaya ve parasızlığa dayanamayıp Chris’i terk eder. Oğluyla birlikte parasız kalan Chris, geçimi için farklı alanlara yönelir. Büyük bir şirkette brokerlik yapan zengin bir adamdan etkilenen Chris, şirket yöneticisi ile tanışarak o dönemde çözülmesi çok zor olarak bilinen rubik küpü kısa sürede çözer ve yöneticinin gözüne girmeyi başarır. Broker olabilmek için büyük bir şans yakalayan Chris’in altı aylık ücretsiz stajyerlik sonrasında yirmi kişi arasından birinci olması gerekmektedir. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu evlerinden atılır, oturdukları daireden çıkartılır, düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet gibi zor koşullu yerlerde kalmak zorunda kalırlar. Çektikleri daha birçok sıkıntıya rağmen Chris, mükemmel bir baba olarak oğluna sevgi ve özenle bakar; onun varlığından güç alarak bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

Üst üste gelen zor olaylar karşısında yılmayan Chris’in sonsuz umudunu Will Smith bize harika oyunculuğuyla yansıtır ve hissettirir. Aynı zamanda oyuncuların gerçek hayatta aile olması, Will Smith ve Jaden Smith’in baba oğul olması filmde Christopher ve Chris’in yaşadıklarını bize kusursuz bir şekilde hissettirmiştir. Mükemmel senaryo sayesinde biraz abartılı ya da eksik olsa bozulacak olan konu bozulmamış, kusursuz bir şekilde izleyicisine sunulmuştur.

Babası tarafından terk edildiği, üvey babasının kendisiyle birlikte annesine ve kardeşlerine şiddet uyguladığı zor ve kötü bir çocukluk geçiren Chris Gardner; 1954 doğumlu Amerikalı girişimci, yatırımcı, borsacı, motivasyon konuşmacısı, yazar ve hayırsever bir iş insanıdır. Umudunu Kaybetme filminin başkahramanı olan Gardner’ın hikayesi Steven Conrad tarafından kaleme alınmış ve Gabrielle Muccino tarafından yönetilmiştir. Kendisi ve oğlunu ise Will Smith ve oğlu Jaden Smith canlandırmış.

Ailecek izlenecek filmler arasında olan, tekrar tekrar izlenilse de aynı duyguları vermeyi başaran Umudunu Kaybetme filmini izlemenizi tavsiye ediyor, iyi seyirler diliyoruz.

 

Chris Gardner Media 0011 e1446759841877

Total
0
Shares
Önceki
pulp fiction

Mother F****r: Pulp Fiction (1994) İncelemesi

Sonraki
images 3 1

Evil