free

Free!’nin yeni filminin çıkış tarihi duyuruldu

Kyoto Animation‘ın Free! animesi “tamamen yeni bir film” ile geri dönüyor!

Koji Oji’nin High Speed! isimli romanından uyarlanan Free!, uzun ismiyle Free! – Iwatobi Swim Club animesinin şu anda toplam 3 sezonu ve 2 filmi bulunuyor.

Free! animesi konusu

Haruka Nanase, suyu ve yüzmeyi çok seven fakat sadece serbest stil ile yüzen liseye yeni geçmiş bir öğrencidir. İlkokul zamanlarında katıldığı yüzme kulübünde Makoto, Nagisa ve Rin adında kendi gibi yüzmeyi seven arkadaşlar edinir. Dörtlü olarak bir yarışa katılırlar ve kazanırlar. Bundan sonra Rin, olimpik yüzücü olabilmek için ülkeden ayrılarak Avustralya’ya gider. Aradan seneler geçer ve Haruka, Makoto ve Nagisa tekrar lisede bir araya gelir. Eskiden yüzdükleri yüzme tesisini gezerken beklenmedik bir şekilde karşılarına Japonya’ya dönen, değişmiş bir Rin çıkar. Rin yüzme konusunda daha da gelişmiştir ve Haruka’ya yüzmek için meydan okur.

free

Rin, başarılı bir yüzme kulübüne sahip olan bir liseye gitmekteyken Harukaların okulunda yüzme kulübü bile yoktur. Rin’i yenmek için, Haruka, Makoto ve Nagisa aralarına sonradan katılan Rei ile birlikte Iwatobi Lisesinde Iwatobi Yüzme Kulübünü kurarlar.

Kasım ayında, filmin planlanan 2020 yazı açılış tarihinin “çeşitli koşullar” nedeniyle ertelendiği açıklanmıştı. Ayrıca yönetmen ve ekibin geri kalanı hayranların “beklentilerini karşılayacak” bir film yapmak için çok sıkı çalıştıklarına dair güvence vermişlerdi.

Geçtiğimiz birkaç saat önce ise normal şartlarda bu yaz vizyona girecek filmin ne zamana ertelendiği duyuru videosu ve Twitter’dan paylaşılarak açıklandı.

Duyuru videosu, serinin yepyeni filminin 2021’de açılacağını duyuruyor ve “Haruka Nanase’nin Dünyadaki mücadelesi başlıyor…”

Çıkış tarihinin tam günü daha açıklanmasa bile film, 2021’de vizyona girecek.

Yeni Noblesse animesinden fragman ve detaylar ile ilgili olan haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.