dune

Dune konusu

Frank Herbert’ın aynı adlı kült bilim kurgu serisinden uyarlanan Dune filmi, 2021 yılının en çok beklenen filmlerinden biri. Başrolünde Timothée Chalamet‘in bulunduğu filmin yönetmen koltuğunda da Denis Vileneue oturuyor.

2021'de çıkacak filmler

Dune konusu

Film, uzak bir gelecekte geçiyor. Ailesi çöl gezegeni Arrakis’e sahip olan Paul Atreides’in hikayesi mercek altına alınıyor. Dune evreninde gezegenler, rakip aileler tarafından galaksinin farklı noktalarında yönetilmektedir. “Baharat” adı verilen yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunan bir kaynak da tek bir gezegende bulunmaktadır, o gezegen de Arrakis’dir. Bu gezenin yönetimi ise Paul Atreides’in ailesindedir. Ve bu gezegenin yönetimi, diğer asil aileler tarafından ele geçirilmek istenir. “Baharat”ı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi, Paul ve ailesine tuzak kurar. Tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olur ve kaybolur. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatır. Ve tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalar.

Filmde Timothée Chalamet, Arrakis’in koruyucusu Paul Atreides rolüne hayat verirken Rebecca Ferguson ise Paul Atreides’in annesi Lady Jessica’yı canlandırıyor. Ayrıca Oscar Isaac, Paul Atreides’in babası Leto Atreides’e hayat veriyor. Stellan Skarsgård ise Arrakis’i yok etmek isteyen ve Atreides ailesinin düşmanı olan Baron Harkonnen olarak karşımıza çıkıyor.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.