Game of Thrones

Game Of Thrones 9. sezonu mu geliyor?

Bugün sizlerle Twitter’da gündem olmuş #GameOfThronesSeason9 etiketi hakkında konuşacağız

svg%3E

Twitter’da gündem olmuş bu etiketi gördüğümüz zaman herkesin aklında ilk olarak “Game Of Thrones’un 9. sezonu mu geliyor?” sorusu canlanıyor. Öncelikle nedir bu Game Of Thrones? Bu sorunun cevabını bilmemek günümüzde neredeyse imkansız. Game of Thrones (Taht Oyunları), David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayımlanmaktaydı. Dizinin ilk sezonundan beri herkes bu dizi hakkında konuşmaya başlamıştı. Dikkat çekici kurgusuyla, muhteşem oyunculuklarıyla, bölüm başı harcanan maliyeti ve benzeri unsurlarıyla dizi, bütün listelerin başında geliyordu. Peki bu dizinin konusu nedir?

Kuzey Krallığının hükümdarı Lord Ned Stark, uzun ve zorlu savaşlardan sonra ana yurduna dönüp krallığını bütünlük içerisinde tutmayı başarmıştır. Kral Robert Baratheon ile yıllarca omuz omuza çarpışan ve Baratheon’un kral olmasını sağlayan Ned Stark’ın tek istediği kuzey sınırlarını koruyan krallığında ailesi ve halkıyla yaşamaktır.

Fakat suyun öte yanında kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen, kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek, güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheon’un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için seçilen tek aday isimdir ve aynı zamanda kış yaklaşıyordur.

Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef içindir; Demir Taht’a oturmak.

svg%3E

Peki bu etiket neden açıldı?

Geçtiğimiz yıl 8. sezonu ile final yapan dizi, sevenlerinden birçok kötü tepki aldı. Diziyi takip edenlerin çoğu bu sezonun abartısız berbat olduğunu söylüyor, kurgusu ve çekimleri gibi sebepler nedeniyle bu sezonun bu diziye yakışır bir sezon olmadığını düşünüyorlardı. Bu nedenle etiket dizinin 9. sezonun gelmesini ya da 8. sezon ile dalga geçmek isteyenler için açılmış. Yani Game Of Thrones’un 9. sezonu gelmiyor. #GameOfThronesSeason9 etiketinde bir sürü fikir ayrılıkları da var, şimdi size birkaçını göstereceğiz:

Dizinin finalini beğenenler…

Dizinin finalini beğenmeyenler…

1. sezonda ölmesine rağmen sonuna kadar Ned Stark’çılar…

Ve tabii ki ülkemizde pek çok bulunan mizahşörler…

Peki siz dizinin finali hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sitemizden daha fazla Game Of Thrones ile ilgili yazı okumak isterseniz https://seyrederiz.com/game-of-thrones/ yazımıza bakabilirisiniz.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.