Artemis Fowl filmini sinema salonlarında göremeyeceğiz

mm
artemis fowl yeni fragman disney 1024x544 1

Disney, Artemis Fowl’u Disney+’ta yayımlayacak.

Bu yılın en büyük yapımları Koronavirüs salgını nedeni ile vizyon tarihlerini ertelemeye devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının kontrol altına alınıp, sinema salonlarının tekrar açılmasına kadar bu tip haberleri sürekli alacağımız şüphesiz. Durum bu şekilde olunca da yapım şirketleri ve stüdyolar bazı yapımlarını dijital ortamda yayımlama kararı alıyorlar ve Disney de bu stratejiyi benimseyen yapım şirketleri arasında. Yapılan açıklamaya göre Artemis Fowl filminin de Disney+’ta gösterime gireceği resmileşti.

Artemis Fowl Kenneth Branagh Eoin Colfer Ferdia Shaw Lara McDonnell Josh Gad Tamara Smart Nonso Anozie Josh McGuire Nikesh Patel Adrian Scarborough Colin Farrell Judi Dench

Artemis Fowl filminin konusu:

Disney’in, Eoin Colfer’ın sevilen kitabından uyarladığı Artemis Fowl, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan babasını bulmaya çalışan, köklü bir suç dehası soyundan gelen 12 yaşındaki Artemis Fowl’un fantastik ve büyülü macerasını konu alıyor. Sadık koruyucusu Butler’ın yardımıyla babasını bulmak için yola koyulan Artemis’in gizli bir medeniyeti, yani perilerin olağanüstü gelişmiş dünyasını ortaya çıkarmasının ardından, babasının ortadan kaybolmasının bir şekilde bu gizli bir peri dünyasıyla bağlantısı olduğuna inanır. Bu nedenle tehlikeli bir plan yapar ve bu plan o kadar tehlikelidir ki, sonunda kendini güçlü perilerle tehlikeli bir akıl savaşının ortasında bulur.

Eoin Colfer’ın kitabından uyarlanan ve 12 yaşındaki bir suç dehasını anlatan Artemis Fowl filminin vizyon tarihi 29 Mayıs 2020 olarak planlanmıştı. Ancak Koronavirüs salgını nedeni ile film için vizyon tarihini ertelememe ve dijital platformdan yayımlama kararı alındı.

Senaryosunu Michael Goldenberg, Conor McPherson ve Adam Kline‘ın yazdığı Artemis Fowl, 12 Haziran 2020’de Disney+’ta yayımlanacak. Vizyona girmeden doğrudan Disney+’ta izleyici ile buluşacak olan filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki
88435502 B216 4862 9483 2632D9336EEE

Tenet’in orijinal yeni fragmanı çok yakında çıkacak!

Sonraki
IMG 20200517 154936

The Boys dizisinin 2. sezonu geliyor