denis villenueve dune

Denis Villenueve, Dune hakkında konuştu

Frank Herbert’ın kaleme aldığı, bilim kurgu edebiyatının en önemli eserleri arasında gösterilen efsanevi seriden beyaz perdeye uyarlanan Dune filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz yıl, serinin Denis Villeneuve önderliğinde yeniden sinemaya geleceği duyurulmuş ve bu, herkesi heyecanlandırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapılmıştı. Warner Bros.’un 2021 yılında beyaz perde ile buluşması gereken tüm filmlerini, tüm dünyayı etkisi altına alan ve büyük bir sağlık tehdidi oluşturan Koronavirüs yüzünden sinema salonlarında vizyona girdiği gün, HBO Max adlı online içerik platform üzerinden de yayımlanacağını öğrenmiştik. Filmin yönetmeni Denis Villenueve de film hakkında konuştu.

dune

Dennis Villenueve, Warner Bros.’un Dune kararı hakkında konuştu

Filmin yönetmeni Villenueve, Warner Bros.’un kararından memnun olmadığını şu sözlerle ifade etti:

“Film yapım süreci takım çalışmasına ve karşılıklı güvene dayanan bir işbirliğidir. Warner Bros. ise artık aynı takımda olmadığımızı göstermiş oldu. Plan, Dune’un 2021 yılının ekim ayında vizyona girmesiydi. Aşıda ilerleme kaydedilecek ve umuyoruz ki virüs geride kalacak. Bilim, önümüzdeki yılın sonbaharında normale döneceğimizi söylüyor. Kendi adıma konuşuyorum ancak şu an aynı kaderi paylaşan 16 yönetmen ile dayanışma içerisindeyim. Sizinle birlikte olduğumu ve birlikte güçlü olduğumuzu biliyorum. Sanatçılar, filmleri ve dizileri yaratanlardır.”

dune

Yönetmenin bu sözleri, seri olması beklenen film ile ilgili sor işaretlerini duyurdu. Ayrıca sinema salonlarının her şeyden farklı bir deneyim olduğunu da şu sözlerle anlattı:

“Salgın sona erdiğinde, sinema salonları yeniden sinemaseverler ile dolacak. Buna çok inanıyorum. Sektörün ihtiyacı olduğu için değil biz insanların sinemaya kolektif bir deneyime ihtiyacımız olduğu için. Sinemaya gitme deneyimi başka bir şeye benzemez. O karanlık salonlarda, filmler tarihimizi anlatır, bizi eğitir, hayal gücümüzü artırır, kolektif ruhumuza ilham verir. Bu bizim mirasımızdır. Salonlardaki sinema çok yaşa!”

Yeni gelişmeler ve çok daha fazlası için takipte kalın.

Seyrederiz, Türkiye’nin dizi ve film platformudur. Sitemiz üzerinden dizi ve filmlere dair haberler, incelemeler, öneriler, eleştiriler gibi çeşitli içeriklere ulaşabilirsiniz.